niedziela, 24 września, 2023
spot_img

„Informacje na temat opóźnienia budowy wiaduktu są fałszywe”

– Ostatnio rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje na temat przyczyn opóźnienia w trakcie budowy wiaduktu na ul. Roosevelta – tłumaczy MZD w Zabrzu.

Oto sprostowanie Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu

„Wyjaśniamy i przypominamy, że opóźnienia w realizacji przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Roosevelta nad torami PKP (roboty wstrzymane były od 18 stycznia br.), są wynikiem wystąpienia nieprzewidzianej sytuacji związanej z kolizją z fundamentami starych przyczółków pod skrajnymi torami. Zgodnie z warunkami wydanymi przez PKP PLK S.A. fundamenty należy usunąć.

Po uzgodnieniach oraz opracowaniu dokumentacji technologicznej obejmującej swoim zakresem usunięcie fundamentów, z końcem czerwca tego roku Wykonawca wystąpił o zamknięcie torów w celu wznowienia robót.

Według uzgodnionego regulaminu zamknięć torowych z PKP PLK S.A., nastąpiło to 10 września i dotyczyło toru od strony Zabrza. Po zakończeniu robót od strony Zabrza, od 6 stycznia 2023 roku, zamknięty zostanie tor od strony Gliwic.

Ze względu na zwiększone zapotrzebowanie ilości pociągów towarowych w okresie zimowym (transport węgla), nie ma możliwości na przyspieszenie zamknięć torowych. Nie dzieje się to ani z winy wykonawcy, ani zamawiającego, ani też „niewłaściwego” nadzoru.”

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,868ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts