1 czerwca będziemy obchodzić jedno z najwdzięczniejszych świąt w kalendarzu – Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszym mieście imprezy i wydarzenia, organizowane z myślą o najmłodszych rozpoczną się już w najbliższą sobotę.

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza dzieci na spektakl „Niesamowite przygody skarpetek”, który będzie odgrywany kilkukrotnie 27, 28, 30 i 31 maja, a także 1 oraz 2 czerwca. Dokładny repertuar mogą Państwo znaleźć na stronie www.teatrzabrze.pl.

Mała Be – bohaterka spektaklu opowiada o przygodach skarpetek, które ruszyły w podróż. Ruszyły z ciekawości świata, ruszyły by przeżyć przygody! Twórcy przedstawienia sięgają po różne formy przekazu, aktorskie kreacje, multimedialne obrazy, animacje lalek i piosenki. Opowieść jest wesoła i bogata w mądre przesłania.

Spektakl "Niesamowite przygody skarpetek""
Spektakl „Niesamowite przygody skarpetek””

W sobotę, 27 maja, odbędzie się gra miejska “Idymy na plac”. Na grę zapraszają organizatorzy:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu – Program Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Zandka, Rada Dzielnicy Zandka wraz z partnerami: Aquarius Zabrze, FCC, Zgromadzeniem Karmelitanek Misjonarek w Zabrzu, Komendą Miejską Straży Pożarnej w Zabrzu, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 16 w Zabrzu oraz Strażą Miejską w Zabrzu. Patronat honorowy nad grą objęła Prezydent Miasta Zabrze, dr Małgorzata Mańka-Szulik.

Organizatorzy chcą podczas gry uświadomić uczestnikom, że dawne zabawy mogą być interesujące i sprawić wiele radości. Chcą zachęcić do wspólnej zabawy, by ten czas był dobrą alternatywą dla świata wirtualnego. To także forma rozrywki i promocja aktywnego spędzania wolnego czasu.
Dla uczestników przewidziane są drobne upominki.

Pierwsze grupy mogą wyruszyć o 10.00, ostatnia grupa może startować o godzinie 12.00.
Regulamin gry jest dostępny na stronie https://mopr.zabrze.pl/do-pobrania/ lub w siedzibie PAL dla dzielnicy Zandka (ul. P. Stalmacha 7, Zabrze, pokój nr 1 na parterze).

Zgłoszenia mailowe przyjmowane są do 24 maja., zgłoszenia osobiste do godz. 15.00 24 maja – w Centrum Usług Społecznych, ul. Stalmacha 7, PAL dla dzielnicy Zandka, pokój nr 1.

Plakat Gra Miejska Idemy na Plac

Niepowtarzalny i wyjątkowy Śląski Dzień Dziecka organizuje Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu. 28 maja, w niedzielę, w Parku 12 C, w godzinach 10.00-18.00 na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czeka moc atrakcji.

W programie całodniowa strefa animacji i warsztatów, wielkie dmuchańce, festiwal baniek mydlanych, wodne kule, warsztaty plastyczne, syntetyczne lodowisko, zjeżdżalnia pontonowa, fotobudka 360, piana party, a także wielki tor przeszkód (plac zabaw).

To jeszcze nie koniec atrakcji przygotowanych w tym roku przez Muzeum Górnictwa Węglowego. W Strefie Carnall (ul. Wolności 408) o godzinie 18.00 odbędzie się koncert gwiazd. Na scenie wystąpią Julia Żugaj i Dawid Kwiatkowski!

Plakat Sztolnia Dzień Dziecka Harmonogram


Specjalnie z okazji Dnia Dziecka Sztolnia zaprasza również na zwiedzanie podziemnej trasy zaaranżowanej na wzór lodowego świata i wspólne poszukiwanie zaginionego mleczyka. Moc emocji gwarantowana.
Co czeka Was po drodze? Niezwykłe spotkania – podobno widziano mamuty, zadania i zagadki, a na koniec przejażdżka górniczą kolejką. Bilety na trasę można kupić na podziemnaprzygoda.pl

Plakat Sztolnia Królowa Luiza Era Lodu

Tradycyjnie jak co roku w przestrzeniach Areny Zabrze odbędzie się wydarzenie organizowane z myślą o dzieciach z naszego miasta. 1 czerwca, w czwartek, od godziny 9.00 do 12.00 zapraszamy dzieci, młodzież do skorzystania z wielu atrakcji jakie zostały przygotowane. W programie: animacje i zabawy, dobra muzyka, zajęcia z instruktorką fitness, nauka gry w tenisa i turniej minitenisa, turnieje „piłkarzyków”, dmuchańce, turniej piłkarski drużyn 6-osobowych, degustacje i niespodzianki, a także stoiska z zabawkami.

Plakat Dzień dziecka na Arenie

Zabawa dla całej rodziny odbędzie się także w ogrodzie Przedszkola nr 16 w Zabrzu. Rada Rodziców przedszkola wraz z Radą Dzielnicy Poremba organizuje Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godzinie 16.30. W programie: dmuchańce, balony, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, straż pożarna, zajęcia piłkarskie, przejażdżki konne oraz grill.

W dzielnicy Rokitnica na mieszkańców również czekają ciekawe wydarzenia. W piątek, 2 czerwca Szkoła Podstawowa nr 28 w godzinach 16-18 organizuje Festyn Rodzinny. Natomiast w niedzielę, 4 czerwca, od godziny 11.00 do 15.00 odbędzie się kolejna edycja Sportowego Festynu Rodzinnego z SWSM Promotor przy Szkole Podstawowej nr 29. W programie: konkurencje sportowe, pokazy, animacje i strefa gastro. Szczegóły znajdziecie na plakatach.

Plakat Sportowy Festyn Rodzinny

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here