czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Nawet Heniek wpadnie na Uliczników

W czwartek wieczorem pod Zamkiem Piastowskim spotkajmy się z Heńkiem. Zabił, czy nie zabił?

W tegorocznej części kinowej Festiwalu „Ulicznicy” proponujemy najnowsze produkcje polskie – od dokumentu, przez fabułę, teatr telewizji aż po współczesną polską animację, pod hasłem: „Bo ja, proszę Pana, nie chodzę na filmy polskie”.

Pierwszą propozycją będzie „Heniek” – najlepszy polski film niezależny ostatniego roku.

Bohaterowie filmu to czwórka sprzedawców z salonu samochodowego, którzy codziennie walczą o to, żeby komuś sprzedać auto. Ich życie zdeterminowane jest przez zawód, w który wpisana jest wieczna pogoń za pieniądzem. Gdy pewnego dnia okazuje się, że jednego z nich, tytułowego Heńka, aresztowano za udział w gangu złodziei, pozostała trójka zostaje wystawiona na próbę uczciwości i moralności. Zmagając się w walce z własnymi słabościami, odkryją największe oszustwo Heńka. „Heniek” oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

Film jest niezależną produkcją fabularną wyprodukowaną przez zespół produkcyjny EarlGrey i fundację propagowania kultury i sztuki PatronArt, przy współpracy telewizyjnej szkoły TVN Media School. Dzięki ludziom dobrej woli, przyjaciołom i krakowskim artystom o wielkim sercu, powstał film, zależny jedynie od pasji.

{youtube}XQk7sNly0bI&feature=fvst<http://www.youtube.com/watch?v=XQk7sNly0bI&feature=fvst>{/youtube}

Za tegoroczny cykl filmowy odpowiedzialna jest duma Gliwic – Marcin Fischer. Reżyser filmowy, scenarzysta, montażysta, autor efektów specjalnych i typografii. Jego spektakl „Kontrym” otrzymał Grand Prix festiwalu Dwa Teatry w Sopocie (za scenariusz, reżyserię, zdjęcia i dwie główne role).

RM

Czwartek, 5.07.2012, godz. 21.00
Skwer przed Zamkiem Piastowskim
Wstęp wolny

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts