Jeśli jazz to tylko w Jazz-ie. W czwartek, 19 kwietnia, Śląski Jazz Club zaprasza na koncert rewelacyjnej kapeli „New Bone”. Koncert ten będzie jedynym na Śląsku.

Szczególnie zachęcać do wybrania się na tą pozytywną dawkę świetnej muzyki nikogo nie trzeba. Zespół „New Bone” znany jest w Gliwicach, z wielokrotnych koncertów choćby podczas naszego, Festiwalu Jazz w Ruinach. Ten muzyczny kwintet składa się z trąbki – Tomasz Kudyk, saksofonu altowego – Marcin Ślusarczyk, kontrabasu –  Maciej Adamczak,  perkusji – Dawid Fortuna oraz mistrzowskiego fortepianu w wykonaniu Pawła Kaczmarczyka. Nie umniejszając nikomu z zespołu, zwłaszcza Tomaszowi Kudykowi, który jest liderem i kompozytorem większości utworów, lecz to właśnie Paweł Kaczmarczyk wydaje się motorem całego bandu. Zwałszcza jeśli chodzi o magnes na panie, bo gdy zaczyna szaleć na klawiszach to robi prawdziwy show. Ich improwizacje wprawiają w pełen zachwyt. 

Koncert ten jest promocją ich najnowszego krążka zatytułowanego „Destined…” oraz singla z tej płyty „We’ll see”. Zespół uformował się z studentów Akademii Muzycznej w Krakowie w 1996 roku. Rok później grupa zdobyła pierwszą nagordę w konkursie „Wolna scena jazzowa”. Inspiracją muzyków byli tacy wykonawcy jak Wayne Shortera, Milesa Davisa czy Horace Silvera. Nic więcej nie trzeba dodawać prócz tego, że koncert ten jest obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego jazz-maniaka. Do zobaczenia w „Jezz-ie” na jazz-ie.

Bilety: 10 zł przedsprzedaż / 15 zł w dniu koncertu. Bilety na koncert będą dostępne w przedsprzedaży w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach (ul Dolnych Wałów 3), od wtor­ku do so­boty w godz. od 10.00 do 18.00

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here