Podium Dzisiaj w GliwicachPremier Donald Tusk otrzymał list z prośbą o wycofanie przyznanej przez Ministerstwo Sportu dotacji na budowę hali PODIUM. Przypominamy, że chodzi o 15 milionów złotych.

Pod listem widnieją podpisy Patryka Płuciennika z Obywatelskiego Komitetu Referendalnego, który w 2010 startował w wyborach do Rady Miejskiej z list komitetu Referendyści, Katarzyny Lisowskiej ze stowarzyszenia Gliwiczanie Razem, kandydatki na Prezydenta Miasta Gliwice w 2010 roku, Jana Sznajdera, prezesa gliwickiego koła Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Marka Berezowskiego ze stowarzyszenia Tir-om Stop, kandydata PIS-u do Senatu w 2011 oraz Mirelli Czajkowskiej-Turek ze stowarzyszenia Gliwiczanie dla Gliwic.

Sprawę skomentował dla nas Patryk Płuciennik pełnomocnik Obywatelskiego Komitetu Referendalnego, chcącego w drodze referendum odwołać Zygmunta Frankiewicza.
– Oczywiście nie chodzi o odebranie dotacji dla Gliwic. Chcemy przede wszystkim, aby wykorzystano przyznane 15 milionów złotych na inne sportowe inwestycje, które nie kosztują 300 mln złotych. 

Czy list jest w stanie bezpośrednio zagrozić planowanej inwestycji? Z pewnością brak wspólnego porozumienia, zmienia naszą pozycję negocjacyjną wobec Komisji Europejskiej. 

Informację podajemy jako pierwsi. 

 

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here