spot_img

Nie musisz kupować psa, możesz go zaadoptować!

W gliwickim schronisku wciąż czekają psy i koty, które czekają na nowy dom. 

Wakacje to dobry czas na adopcję. Wiemy, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny gliwiczanom, którzy chętnie angażują się w różne formy pomocy schronisku. Z tego też powodu MZUK opublikował raport podsumowujący pierwsze półrocze w gliwickiej placówce. 

Od początku roku do końca czerwca do schroniska trafiło 309 psów i 97 kotów. Tylko 89 psów zostało odebranych przez właścicieli, co może świadczyć o tym, że zwierzęta są świadomie porzucane. Na szczęście 205 z nich znalazło nowych opiekunów. Schronisko realizuje program sterylizacji i kastracji zwierząt, w tym roku odbyło się już 311 takich zabiegów.

Co ważne, placówka angażuje się nie tylko w pomoc psom czy kotom. Dotychczas pracownicy ośrodka wyjeżdżali 90 na pomoc zwierzętom dzikim. Ptaki, jelenie,sarny, dziki, a nawet zające i jeże, w większości trafiły do Schroniska dla zwierząt dzikich w Mikołowie. 

Gliwicki ośrodek we współpracy z Gliwickim Kołem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami realizuje też program dokarmiania wolno żyjących kotów, a także wydaje skierowania na ich leczenie. 

Można pomóc schronisku angażując się w wolontariat lub przekazując rzeczy dla zwierząt. Jednak żadna doraźna pomoc nie zastąpi psu czy kotu prawdziwego domu i własnego opiekuna.

(foto. MZUK Gliwice)

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,874ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts