Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zatrzymali czterech sprawców wymuszeń rozbójniczych. Chłopcy mają od 12 do 15 lat. Zebrano dowody na to, że działali od września 2015 do marca br. Upatrzoną ofiarę, zazwyczaj młodsze dziecko, zastraszali i wymuszali od niej przynoszenie pieniędzy lub telefonu komórkowego. Opisana sprawa niezwłocznie trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie zatrzymanych.

Niemal codziennie gliwiccy policjanci zatrzymują, doprowadzają i przesłuchują nieletnich. Sprawy, w których pojawiają się sprawcy z przedziału wiekowego od 13 do 17 lat, ostatecznie trafiają do sądów rodzinnych. Niestety nieletni, którzy są ofiarami, nie zawsze mówią swoim rodzicom o kłopotach w szkole czy na podwórku. Kiedy zauważymy jakieś niepokojące zachowanie dzieci, warto się tym zainteresować i jeśli zaistnieje taka potrzeba w porę zawiadamiać policję.

Wczoraj kryminalni z III KP w Gliwicach zatrzymali z kolei 16-latka, który 24 kwietnia na ul. Sportowej, wraz młodocianym podejrzanym w wieku lat 20, dokonał rozboju na 14-latku. Łupem był telefon komórkowy. Dzisiaj śledczy prowadzący sprawę określą czyn karalny, jakiego dopuścili się wszyscy zatrzymani i przekażą sprawę sądowi rodzinnemu oraz prokuratorowi.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku

źródło: KMP Gliwice

 

4 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here