W poniedziałek rano przy skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Reja znaleziono niewybuch, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Do czasu przybycia saperów obszar, na którym znajduje się pocisk, jest zabezpieczany przez zabrzańskich policjantów. Konieczna była ewakuacji mieszkańców pobliskiego budynku.

Na miejsce, gdzie odnaleziono pocisk, skierowana została jednostka saperów. Z uwagi na realne zagrożenie konieczna była ewakuacja mieszkańców budynku przy ulicy Kasprowicza 15. Do czasu zakończenia akcji saperskiej i wywiezienia pocisku, miejsce zdarzenia zabezpieczają zabrzańscy policjanci. Czynności w sprawie trwają, a policjanci przypominają: W przypadku znalezienia przedmiotu podobnego do niewybuchu należy zachować dużą ostrożność. Przedmiotu tego nie wolno dotykać, rzucać w niego kamieniami, ruszać z miejsca lub podpalać.

Natychmiast należy powiadomić odpowiedni organ, korzystając z numeru alarmowego 112.
Zawiadamiając, należy podać miejsce i opis zlokalizowanego przedmiotu, który może być ładunkiem wybuchowym. Numer telefonu, z którego prowadzona jest rozmowa i swoje nazwisko. Uzyskać potwierdzenie przyjęcia powyższego zawiadomienia.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here