Mistrzostwa Polski Juniorów w curlingu, które rozegrano w Warszawie za nami. Mamy świetną wiadomość dla kibicujących tzw. szachom na lodzie – Zespół  AZS „Rozbitki” przywiózł z Mistrzostw złoty medal! Warto dodać, że to już 5. z rzędu wygrana naszego gliwickiego teamu w tej imprezie. W finale drużyna pokonała City CC Minisie  – 8:7. Wynik wskazuje, że bój o złoto był niezwykle zacięty do samego końca.

„Rozbitki” na tych mistrzostwach wystąpiły w nieco zmienionym składzie. Ze względu na wiek, Marta Malinowska nie mogła już wziąć udziału w tej imprezie, natomiast jej siostra z powodu kontuzji została w domu. Akademiczki walczyły więc w składzie: Marta Pluta (skip), Ewa Stych, Joanna Benet ( po raz ostatni ze względu na wiek) i Aneta Lipińska (zawodniczka  z Warszawy, która uzupełniła kadrę). Niezmiennie trenerem „Rozbitek” pozostaje natomiast Damian Herman.

Do finałów zakwalifikowały się także dwie męskie ekipy AZS-u. Na czwartym miejscu turniej zakończyła drużyna: AZS Gliwice Ice Rockets, a piąta lokata przypadła:  AZS Gliwice Studenci.

Przed nami kolejne curlingowe emocje – jeszcze w tym roku odbędą się Mistrzostwa Polski w kategorii Open. Tam także nie zabraknie drużyn KS AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

źródło i foto: Biuro prasowe KŚ AZS Gliwice

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here