W odrestaurowanej Sali Witrażowej gmachu Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprezentowane zostało logo zaprojektowane z okazji zbliżających się obchodów stulecia przyznania praw miejskich. W trakcie konferencji prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz profesor Marian Oslislo – były rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach – autor projektu wspólnie przedstawili nowy logotyp Miasta Zabrze.

– Projektując nowe logo czułem jako zabrzanin wielką odpowiedzialność spoczywającą na moich barkach. Starałem się aby jego przekaz był prosty, czytelny i jasny, a logo było jednocześnie nowoczesne i nawiązujące do historii Zabrza. W logotypie znalazła się zębatka, która jest częścią herbu, ale także napędza ona nasze miasto i mocno nawiązuje do industrialnej historii Zabrza. Jako zabrzanin jestem zaszczycony i zarazem wzruszony, że właśnie mi przypadło w udziale zaprojektowanie tego logotypu – powiedział podczas konferencji prof. Marian Oslislo.

Wydarzenie było także okazją do pokazania, jak postępują prace remontowo-budowalne w siedzibie MGW. Budynek, w którym mieści się instytucja, odzyskuje swój dawny blask. Obecnie w gmachu trwają prace wykończeniowe. Po zakończeniu remontu dostępne będą tu przestrzenie wystawiennicze, pomieszczenia biurowe oraz pracownie konserwatorska i digitalizacji. Budynek ma zostać przekazany do użytku w pierwszym kwartale 2022 r. Również w ciągu kilku miesięcy gościom ma zostać udostępniona wieża ciśnień.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here