Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, bo taką nazwę nosi piąty Oddział Muzeum, został powołany do życia przez Prezydenta Miasta i jest finansowany z budżetu Gliwic.  Misją placówki jest upowszechnianie wiedzy na temat historii Żydów na Górnym Śląsku oraz ich wkładu w rozwój naszego regionu. Tej tematyce poświęcona będzie wystawa stała. Dom Pamięci Żydów Górnośląskich będzie przestrzenią dialogu międzykulturowego, debat na temat  tolerancji i koegzystencji różnych religii, kultur i narodów. W niedzielę 31 stycznia 2016 r. Muzeum w Gliwicach zaprasza do zwiedzania nowego oddziału, który mieści się w odrestaurowanym Żydowskim Domu Przedpogrzebowym przy ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 14.

muzeum gliwicedom pamięci żydów gliwice31 stycznia 2016 r. przewodnicy opowiedzą o historii miejsca, wspólnie przyjrzymy się wspaniałym   efektom renowacji, a także porozmawiamy o najbliższych planach muzealników odpowiedzialnych za   program nowego Oddziału. Dla rodzin z dziećmi, specjalnie przygotowano przyjazną przestrzeń edukacji i zabawy. W tym wyjątkowym dniu dzieci zagrają w żydowska grę „dreidel”, która nawiązuje do znanej gry w „bączka”.

Oprowadzanie
I zwiedzanie, 11:00 – 13:30, przewodnik Bożena Kubit
II zwiedzanie, 14.00-15.30, Przewodnik Dariusz Walerjański
Od lutego obiekt będzie czynny od wtorku do piątku w godz. 10-16, soboty 11-17, niedziele 10-15.

7 KOMENTARZE

  1. Ile to kosztowało i kto z to zapłacił?I jeszcze pytanie,czy znalazły się pieniądze w budżecie miasta na przedszkola,które miały zostać zamknięte z powodu braku środków?

  2. Katariina Su moje dzieci maja wszystko ale biede w okolo tez widze i jakos nikt tym ludziom nie pomaga a kto jak kto ale żydzi to kase maja z jakiej paki publiczne pieniadze ida na ich muzeum czy cmentarze ktore olewaja a kasy maja jak lodu. Sa bezczelni w swoim postepowaniu

  3. Chcesz powiedzieć, że Twoje dzieci chodzą głodne? A to dlaczego, pieniążki idą na papieroski? 😉 Muzeum jest dla wszystkich… zdolnych do myślenia oczywiście

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here