Martin Bukata podpisał z Piastem Gliwice kontrakt obowiązujący do czerwca 2018 roku. Słowak będzie mógł reprezentować Niebiesko-Czerwone barwy od 1 lutego 2016 roku.

Którą formację zasili młodzieżowy reprezentant Słowacji? – Dotąd przede wszystkim grałem w środku pola – jako ofensywny albo centralny pomocnik. I prawdopodobnie w tym samym obszarze boiska będę występować w Piaście – mówi.

Młody zawodnik podpisał dwuipółletnią umowę. – Taki kontrakt jest dla mnie dużą szansą. Wiem, że tutaj dostanę niezbędną stabilizację, bo Piast jest bardzo poukładanym klubem. W Gliwicach można się skupić tylko na graniu w piłkę, a to są warunki, które dają psychiczny spokój. Ale zdaję sobie jednocześnie sprawę, że taka umowa to spory kredyt zaufania, który muszę zacząć spłacać.

Spora konkurencja dla Bukaty nie jest niczym nowym. – Dotąd grałem w młodzieżowych reprezentacjach Słowacji. Ale przyznam, że naprawdę jest tam mocna konkurencja. Włącznie z Ondrejem Dudą na czele, z którym grałem także w Koszycach i tam rozumieliśmy się bardzo dobrze – zaznacza.

źródło: Piast Gliwice

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here