Dzisiaj przed godziną 10.00, doszło do groźnej kolizji u zbiegu ulic Kozielskiej i Zamojskiej w dzielnicy Gliwic – Brzezince. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy marki Ford oraz dostawczy volkswagen. Fordem jechały cztery osoby, w tym małe dziecko.

33-letni kierowca auta dostawczego, mieszkaniec Rybnika, jadący ulicą Kozielską z Gliwic w stronę Kleszczowa, skręcił nagle w lewo, w ul. Zamojską, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu fordowi. W efekcie samochód osobowy przeciął przeciwległy pas ruchu i wjechał do przydrożnego rowu. Pojazd uległ zniszczeniu.

Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. Początkowo pojawiła się informacja o rannym dziecku, ale na szczęście szybko okazało się, że jest nieprawdziwa. Nikomu nie stało się nic poważnego – skończyło się na siniakach. Poważnym obrażeniom zapobiegło z pewnością to, że kierowca i pasażerowie forda byli zapięci pasami bezpieczeństwa, zaś dziecko przewożono prawidłowo, w foteliku. 33-letni rybniczanin został ukarany 500-złotowym mandatem karnym. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi.

źródło: KMP Gliwice
foto: Backu

6 KOMENTARZE

  1. Przepraszam, ale dlaczego w naglowku nie ma informacji samochodem jakiej marki poruszal sie sprawca? Jezeli w kolizji uczestniczyloby BMW, byla by wznianka o tym w tytule ;]

  2. „Kierowca wymusił pierwszeństwo i wylądował w rowie”: na zdjęciu ford, który był ofiarą, a wg tytułu sprawcą. Jakoś NG zgrabniej to opisało.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here