Wczoraj zabrzańscy policjanci z III Komisariatu Policji zatrzymali 21-latka, który na jednym z parkingów w rejonie ulicy Wolności w Zabrzu, uszkodził zaparkowany pojazd, uderzając w niego skradzionym wcześniej wózkiem sklepowym.

W trakcie interwencji mężczyzna stał się agresywny i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 2:00 w nocy. Zabrzańscy mundurowi III Komisariatu Policji otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Wolności, miało dojść do uszkodzenia jednego z zaparkowanych pojazdów, a sprawca oddala się z miejsca. Dzięki świadkowi zdarzenia, który na bieżąco informował dyżurnego o położeniu sprawcy, policjanci, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce od razu wylegitymowali wskazanego mężczyznę. Według relacji świadków sprawca miał pchać wózek sklepowy, który następnie uderzył w zaparowany pojazd, uszkadzając go.

Jak się okazało, sprawcą był 21-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który wcześniej dokonał kradzieży opisanego wózka. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny pojazdu. Ponadto w trakcie interwencji, 21-latek nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń, stał się agresywny, a także naruszył nietykalność cielesną interweniujących stróżów prawa, poprzez kilkukrotne kopnięcia i uderzenia pięścią. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here