wtorek, 3 października, 2023
spot_img

Odwiedzają Botanika, teatr i remizę! Dzień Dziecka w Zabrzu

Z okazji Dnia Dziecka reprezentacja zabrzańskich przedszkolaków gościła dziś w Ratuszu przy ul. Religi 1, gdzie spotkała się z prezydent miasta Małgorzatą Mańką-Szulik.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie. Następnie odwiedziły kolejno: Teatr Nowy, Komendę Państwowej Straży Pożarnej, Miejski Ogród Botaniczny i Arenę Zabrze.

Reprezentacja przedszkolaków z trzech zabrzańskich przedszkoli
Reprezentacja przedszkolaków z trzech zabrzańskich przedszkoli

Pełen atrakcji dzień podopieczni kilku zabrzańskich przedszkoli rozpoczęli od wizyty w gabinecie prezydent Zabrza, gdzie otrzymali kolorową mapę z miejscem na pieczątki z obiektów, które miały okazję tego dnia zobaczyć.

Prezydent wita zgromadzoną w Teatrze Nowym w Zabrzu widownie
Prezydent wita zgromadzoną w Teatrze Nowym w Zabrzu widownię

Drugim punktem na mapie przedszkolaków był Teatr Nowy. Razem z prezydent Zabrza życzyli swoim rówieśnikom udanego Dnia Dziecka oraz wspaniałego spektaklu pt. „Niesamowite przygody skarpetek”. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu dzieci udały się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu. Strażacy przygotowali pokaz wozów strażackich, gaszenia pożaru za pomocą gaśnicy, z użyciem 42-metrowej drabiny oraz oczywiście piany gaśniczej.

Wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu
Wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu

Przedostatnim przystankiem był Miejski Ogród Botaniczny. Maluchy mogły zobaczyć wiele roślin – od rodzimej azalii po egzotyczne bananowce. Na koniec każdy mógł przyczynić się do upiększenia Ogrodu poprzez posadzenie w nim cebulek mieczyków, które zostały opatrzone stosowną tabliczką z podpisami małych ogrodników.

Przedszkolaki w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu
Przedszkolaki w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Zwieńczeniem podróży przedszkolaków była wizyta na Arenie Zabrze. Najmłodsi przekonali się jak ogromnym obiektem jest stadion, a zwłaszcza murawa, na której na co dzień grają piłkarze Górnika Zabrze. Po otrzymaniu ostatniej pieczątki na pamiątkowej mapie, w towarzystwie prezydent przywitali wszystkich uczestników festynu, który zorganizowano obok Areny, przy ul. Olimpijskiej. Tradycyjnie, jak co roku, przygotowano tam szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in. słodki poczęstunek, dmuchańce, zawody tenisa, piłki nożnej oraz animacje i zabawy.

Przedszkolaki witają się z Jorgusiem
Przedszkolaki witają się z Jorgusiem

Dzień Dziecka przed Centrum Handlowym M1. Gwiazdą wieczoru – Sylwia Grzeszczak

Jeszcze dziś od godz. 13.00 do godz. 21.00, na parkingu centrum handlowego M1 w Zabrzu, z okazji Dnia Dziecka odbędzie się wydarzenie, w ramach którego organizatorzy zadbali oczywiście o moc atrakcji dla całej rodziny.

Najmłodszych ucieszą z pewnością balonowe zwierzaki, malowanie twarzy, warsztaty cyrkowe, dmuchańce, zjeżdżalnia, zamek oraz euro bunnge.

Na scenie wystąpią: dziecięce zespoły muzyczne, Disco Kids, zespół Stonoga i gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak. Będzie można wziąć udział także w warsztatach magii z Mitorajem i posłuchać bajkowej listy przebojów.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,878ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts