Akcja „Ogródki ze smakiem” organizowana przez Electrolux to szansa dla przedszkoli na urozmaicenie zielonej przestrzeni wokół budynków. To ważne gdzie nasze pociechy spędzają czas.

Na czym polega konkurs?

Spośród 30 przedszkoli z największą liczbą głosów komisja konkursowa wybierze 5 placówek, na terenie których stworzymy ogródki warzywne oraz 5 przedszkoli, które otrzyma zestawy mini ogródków warzywnych. Pozostałe 20 przedszkoli otrzyma zestawy narzędzi ogrodniczych.

Czym jest ogródek przedszkolny?

To miejsce, gdzie dzieci mogą zdobyć wiedzę i umiejętności ogrodnicze. Uczą się tam wysiewania i sadzenia roślin, dbania o nie, zbierania plonów, kompostowania oraz innych sezonowych prac.

Ogródek ułatwia zrozumienie jak funkcjonuje przyroda i pozwala doświadczyć radości z obcowania z nią. Poczucie łączności z naturą, świadomości naszej zależności od niej, uwrażliwia na kwestie dotyczące dbania o środowisko naturalne.

fot. electrolux.pl

Przedszkole z Zabrza na dobrej drodze

Pierwszy etap to zbieranie głosów, następnie, 21.04 zostaną wyłonieni zwycięzcy. 30 przedszkoli z największą liczbą głosów dostanie się do ścisłego finału i zostanie ocenionych przez jury konkursowe. Zabrzańskie przedszkole zajmuje aktualnie 1. miejsce, jest jeszcze kilka innych, które potrzebują naszej pomocy!

Ranking oraz więcej informacji znajdziecie tutaj

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here