12-13 września zostanie rozegrana druga edycja turnieju siatkówki dla dzieci i młodzieży.

Po raz drugi, na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” młodzież zagra w siatkówkę podczas drugiej edycji popularnego turnieju „Orlik Volleymania”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt dofinansowany jest z budżetu państwa.

W tym roku druga edycja turnieju będzie organizowana na szerszą skalę i swoim zasięgiem obejmie 16 województw na terenie całej Polski. Zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych będą rywalizować podczas 512. turniejów na 128. Orlikach.

Turniej „Orlik Volleymania” rozgrywany będzie w terminie od 3 września do 7 października br. w dwóch kategoriach wiekowych – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców – 12-13 lat (roczniki 2000-1999) oraz 14-15 lat (roczniki 1998-1997). W rozgrywkach będą mogły uczestniczyć reprezentacje Szkół Podstawowych, Uczniowskich Klubów Sportowych, Gimnazjów oraz drużyny utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą. W turnieju będzie mógł wziąć udział każdy, kto będzie w stanie zebrać 8-osobową drużynę.

Turniej organizowany będzie w trzech etapach: eliminacje do finałów wojewódzkich, finały wojewódzkie oraz finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany 6 i 7 października na Placu Mańcowym w Sopocie.

Eliminacje do finału wojewódzkiego odbędą się na boisku Orliku przy ul. Jasnej 31 w Gliwicach. W środę 12 września zostanie rozegrany turniej dziewcząt, a dzień później swoje zmagania rozpoczną chłopcy. Początek zawodów o godzinie 8:30.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.

Regulamin imprezy dostępny na stronie www.mzuk.pl

(info: MZUK)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here