Śląska Sieć Metropolitalna jako operator Strefy Płatnego Parkowania przygotowała garść statystyk z ostatniego półrocza funkcjonowania SPP.  Z zestawienia dowiadujemy się m.in., że każdego dnia realizowanych jest niemal 5 tys. transakcji, a średni czas postoju to 120 minut. Do biura SPP wpłynęło łącznie 3414 reklamacji.

parkomaty gliwiceparkomaty gliwice 2parkomaty gliwice 3parkomaty 7 gliwiceparkomaty 6 gliwiceparkomaty 2015 gliwicereklamacje gliwice

źródło: parkowaniegliwice.pl

 

 

 

 

67 KOMENTARZE

 1. 90% of the income from parking is from the people who works in the center, another 10% is from external users. It is really expensive for people who works there paying everyday 8 hrs at least.
  If the city put such a expensive prices in the parking places, at least give us also better/more bus lines, roads for bikes, parking for bikes and security for bikes too.

 2. Milusio by było jakby w godzinach gdy nie jest pobierana opłata był jakiś komunikat o tym 🙂 System za tyle kasy, ale tak trudno było wpisać pare linijek kodu wiecej zeby po tej 17 czy 18 ekran przełaczał sie na informacje ze juz jest za darmo ? 🙂 ( tak wiem ze jest tam jakas naklejka ale tak srednio widoczna na 1 rzut oka no i z tego co pamietam to nie wszystko była tam napisane )

 3. Akurat zbieranie rejestracji to najlepsza funkcja w systemie, bo nie trzeba wracać się do samochodu z biletem zakupu. A tak w wielu miejscowościach trzeba kupić bilet a później umieścić go za szybą bo osoby sprawdzającą nie mają jak zweryfikować czy jest zrobiona opłata.

 4. Jak napisał Pan Krzysztof Ster w wielu miejscach miasto pobiera opłaty nielegalnie. Po prostu postawili parkomaty tam gdzie ludzie najczęściej zostawiali samochody kompletnie nie przystosowując miejsca do parkowania. Druga sprawa, czuje się inwigilowana w momencie kiedy muszę wpisywać swoją rejestrację. Dlaczego po prostu nie można było zakupić zwykłych parkomatów, gdzie po wrzuceniu określonej sumy pokazuje na jak długi czas samochód może stać i tyle. Jakieś zbieranie danych gdzie, kto i o której był, dla policji te dane zbierają czy o co chodzi…

 5. Hehehe … dużo się zmieniło 🙂

  Na plus:
  Łatwiej znaleźć parking w centrum.

  Na minus:
  1) Parkomaty nie wydające reszty,
  2) parkomaty zjadające banknoty bez możliwości odzyskania kasy u operatora Kar-Tel,
  3) nieczynne parkomaty,
  4) parkomaty ustawione często ponad 100m od miejsca parkowania,
  5) brak płatności kartą.
  6) zawalone autami osiedla tuż poza strefą.

  Haj lajf 😛

 6. Na taką funkcję jak płatność telefonem komórkowym zaczekamy jeszcze trochę. Taka nowoczesna technologia do Gliwic jeszcze nie dotarła, to dopiero pieśń przyszłości.

 7. W wieku miejscach pobór opłat jest nielegalny! Bo jak powinniście wiedzieć że pobór opłat zaczyna się wtedy kiedy miejsce parkingowe jest oznaczone znakiem pionowym i poziomym (aczyli wymalowane na ziemi konkretne (miejsca)

 8. „pańcia urzędniczka / w dobie cyfryzacji/ załatwiła mi sprawę „od ręki”,czyli w dwie godziny”… cóż, nie ma czegoś takiego w terminach administracyjnych jak „od ręki”… ale są tygodniowe, dwutygodniowe a nawet przy kwestiach wyjątkowo skomplikowanych do miesiąca… więc dwie godziny to okres oczekiwania banalnie krótki… a obrażanie osoby wykonującej swoje obowiązki zgodnie z obowiązującym prawem jest co najmniej dziecinne… chociaż ja wolę określenie „gówniarskie”

 9. Swietny pomysl, teraz ludzie parkuja po osiedlach najblizej centrum zeby, dobiec do pracy z buta bo k**wa, nie mozliwosci zakupu abonamentu w strefie parkowania, jak sie na niej nie mieszka. Szkoda tylko ze nie pomysleli o tych co tam pracuja !

 10. Po dwudziestu latach powróciłem do Gliwic w celu załatwienia sprawy urzędowej w U.M. Najpierw odbiłem się od braku miejsc parkingowych,potem parkomat,następnie pańcia urzędniczka / w dobie cyfryzacji/ załatwiła mi sprawę „od ręki”,czyli w dwie godziny.Brawo,brawo!!! Jestem zniesmaczony. Gliwice to bardzo sympatyczne miasto,ale jego włodarze koniecznie do wymiany…

 11. Zdecydowanie nadal niewypał, bo często się zacinają i pożerają monety. A z parkowaniem obok UM jest ciężko :-))) Dla mnie niewypał,że trzeba pamiętać nr rejestracyjny samochodu, dla mnie mega utrudnienie.

 12. Przynajmniej jest miejsce w centrum i nie muszę jeździć 10 razy wokół UM żeby zaparkować i coś załatwić – kzkgop też jeździ , poza tym motocykle maja za free!

 13. Gdyby nie trzeba było wpisywać numeru rejestracyjnego oraz gdyby była opcja płatności kartą i parkomat by nie zżerał drobniaków, to byłoby naprawdę OK 😛

 14. Tylko po co wpisywać rejestracje jak muszę odnieść kartonik za szybę? System powinien działać przy pomocy czytników wpisywania rejestracji a nie biegać z karteczka parkometr-samochod…

 15. Dla osób pracujących w centrum, które muszą być mobilne – i nie siedzą sobie w jednym miejscu 8 h jak to bywa np. w przypadku urzędników – kłopotliwa sytuacja. O licznych komplikacjach mają jednak pojęcie wyłącznie te osoby, które w obrębie strefy pracują. Jak ktos bywa w centrum rzadko, na chwilę, lub bez szczególnej presji czasu to pewnie mu ten system odpowiada. Jestem jednak przekonany, że mało kto byłby zadowolony mając analogiczną sytuację obok swojego miejsca pracy.

 16. Pierwszy raz miałam okazje korzystać z polskich parkomatów ( niemieckie to takie zwykle , proste wrzucasz pieniądze wyskakuje ci o której ci sie czas kończy pasuje to poprostu naciskasz zielony ) tym czasem w Gliwicach … Zaparkowałam auto leje jak z cebra … Czekam pare min w deszczu aż jąkać para skończy zastanawiać sie jak obsłużyć parkomat … Uff w końcu ja a tam… Proszą o rejestracje wiec lecę w deszczu bo nie pamietam 😉 … Wracam stukam po tej klawiaturze bilet wychodzi … Znowu lecę do auta zostawić go za szyba … (Polskie takie super skomplikowane :/ jak wszystko co powinno być proste i logiczne a jednak nie jest)

 17. Tak lepiej dla kogo odkąd są parkomaty to umnie pod oknem nie można swojego auta postawić bo Ci co pracują cały dzień to szukają stania za free więc są plusy i minusy :-/

 18. No fakt- z tym kwitem za szyba to faktycznie lipa skoro numer rejestracyjny jest w systemie. Po za tym wreszcie w ciągu dnia można zostawić auto w centrum i coś załatwić. Pewnie dla osób mieszkających w samym centrum nie jest tak kolorowo ale to są pewne wady i zalety mieszkania w centrum miasta.

 19. Lepiej, do czasu gdy promotor się zagada i wybiegasz w połowie rozmowy, żeby wcisnąć 1,60 zł a tam po upłynięciu 5 min ważności biletu leży „mandat”….Albo latanie z kwitkiem żeby wcisnąć go za szybę skoro i tak rejestracja jest w systemie.. Normalnie jestem zadowolony jak nigdy.

 20. Same sukcesy. Fakt, zaparkować łatwiej. Achhh, jak budżet miasta jak się poprawił. A ile dodatkowych parkingów za to wybudowali. A jak mieszkańcy centrum są wprost, aż zachwyceni! Wystarczy ich zapytać. Ja pieję z radości.

 21. W ciągu tygodnia o wiele lepiej, ale w weekendy dalej znaleźć miejsce pod domem (Chudoby) graniczy z cudem, każdy chce podjechać jak najbliżej parku/McDonald’s, żeby przypadkiem się nie nachodzić, a ty człowieku noś sobie worki z gipsem/inne zakupy spod GCH… Co nie zmienia faktu, że tak, SPP poprawiła sytuację z miejscami.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here