czwartek, 28 września, 2023
spot_img

Pasjonujesz się filmem? Wstąp do gliwickiej MAFii

Młodzieżowa Akademia Filmowa to kolejny cykl spotkań ukazujący tajniki kina.

Kino Amok zaprasza uczniów gliwickich szkół na niezwykłe lekcje. Comiesięczne spotkania to okazja do zapoznania się z filmowymi nowościami i trendami kinematografii.

MAF-ia jest podzielona na cztery bloki tematyczne przystosowane do wieku odbiorców. Najmłodsi będą mieli okazję poznać najświeższe animowane produkcje takie jak „Merida waleczna” czy „Madagaskar 3”. Dowiedzą się także jak istotną rolę w życiu malucha odgrywa wyobraźnia, i że każdy strach można przezwyciężyć. Odrobinę starsi odkryją m.in. świat kinematografii i poznają różnicę między starą i nową, odnowioną cyfrowo kopią klasyki dziecięcej literatury.

Dla gimnazjalistów przygotowano produkcje poruszające ważne kwestie poczynając na problemach rasizmu i wykluczenia społecznego, kończąc na świecie baśni i komiksu. 

Natomiast program dla szkół ponadgimnazjalnych zawiera prawdziwe perełki kina takie jak „Nietykalni”, „W ciemności” czy „Róża”. Oprócz spotkań poświęconych tolerancji wobec odmienności kulturowych, etnicznych klasowych, młodzież zastanowi się nad kwestią mediów i kultury pop w dzisiejszym świecie.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts