W Warszawie przyznano wczoraj „Perły Samorządu 2016” – nagrody dla najlepszych samorządów i włodarzy gmin w Polsce. Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz znalazł się na drugim miejscu wśród najlepszych włodarzy miast w Polsce. Drugie miejsce zajęły także Gliwice, plasując się w czołówce miast i gmin najlepiej wykorzystujących swój potencjał. Organizatorami rankingu są Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte Consulting S.A.

„Perły Samorządu 2016” to ranking, w którym ocenie poddano polskie gminy i ich włodarzy – prezydentów, burmistrzów i wójtów. Jury brało pod uwagę sprawność strategiczną i operacyjną, wsparcie potencjału społecznego oraz kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Gliwice zostały uhonorowane podwójnie – Perły Samorządu zostały przyznane zarówno dla Miasta Gliwice, jak i prezydenta Gliwic. Nasze miasto znalazło się na drugiej pozycji w rankingu wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców (za Gdańskiem). Gliwice zajęły ex quo drugie miejsce z Olsztynem. Za Gliwicami uplasowały się m.in: Łódź, Kraków, Gdynia, Poznań i Rzeszów.

W kategorii najlepszy włodarz miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, Zygmunta Frankiewicza wyprzedził tylko prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Organizatorzy oceniali m.in. strategiczną wizję rozwoju gminy, sposób zarządzania urzędem, aktywną współpracę ze społecznością lokalną i największe sukcesy w minionym roku.

W wypowiedzi dla „Dziennika Gazeta Prawna” Zygmunt Frankiewicz podkreślił, że mimo dużych nakładów na inwestycje i infrastrukturę, miasto nie zapomina także o sprawach społecznych.

W ostatnim czasie najważniejszą i wyjątkowo trudną inwestycją dla Gliwic była budowa biegnącej przez centrum miasta Drogowej Trasy Średnicowej. Trzeba było radzić sobie z poważnymi kłopotami z finansowaniem, zmianą przepisów i protestami. Druga ogromna inwestycja to hala widowiskowo-sportowa na 15 tys. osób, potrzebna nie tylko miastu, ale całemu regionowi. Zmiany w Gliwicach widać jednak nie tylko na polu inwestycji – wzrosła też aktywność mieszkańców. Sprawnie działa powołane przez nas Centrum Organizacji Pozarządowych, inkubator społecznej przedsiębiorczości i wolontariat. To przekłada się na większe zainteresowanie mieszkańców tym, co dzieje się w mieście – podsumował Zygmunt Frankiewicz.

W  imieniu prezydenta Frankiewicza, oba wyróżnienia odebrał z rąk kapituły konkursu jego zastępca – Krystian Tomala.

źródło: UM Gliwice

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku!

21 KOMENTARZE

  1. Jak zlekceważyć kogoś kto nie zabiera głosu.? hmmm Czy aby na pewno są dostępne wszystkie projekty? Tylko proszę nie mylić ich z wizualizacjami.

  2. Ja uważam że dużo robi dla miasta i jest dobrym gospodarzem a i tak znajdą się tacy co im nie pasuje ,ludzie nie robiąc sami nic chcieli by sami bardzo dużo .

  3. Jak byłem świadkiem debaty ludzi kandydujących na prezydenta Gliwic (jakieś 6 lat temu) to poziom konkurentów Frankiewicza był poniżej krytyki. Odpowiadali na pytania tak okrężnie jak obwodnica na Sośnicy. Jaki prezydent jest taki jest, ja widzę że w mieście się dużo zmienia a to chyba dobrze. Po tamtej debacie nie widziałem innego godnego zastępcy , mam wrażenie że ja bym lepiej odpowiadał na pytania… Jak jest teraz to nie wiem. Może jest jakiś lepszy człowiek do tego urzędu.

  4. „” Perły jak zęby – w każdym dziura „”. Należą się za sprawne ZLIKWIDOWANIE OPERETKI ŚLĄSKIEJ , dziś GLIWICKIEGO TEATRU MUZYCZNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Należy się więc „” CZARNA PERŁA , którą należy nosić na widoku , by wszyscy wiedzieli , KTO tak się przysłużył GLIWICZANOM i KULTURZE w „” Grajdole „” zwanym Gliwice !!!!!!!!!!!!

  5. halo spokojnie, nie mieszkam na Wójtowej Wsi ale interesuję się całymi Gliwicami i teraz tam właśnie mieszkańcy muszą walczyć o swoje, warto poczytać coś więcej o swoim mieście zanim się wypowiesz

  6. Mieszkam na zatorzu i chociaż nie wszystko jest tam jak trzeba to cieszę się że ogólnie że nasze miasto to nie Zabrze,Bytom,Ruda Śląska,Chorzów czy też Świętochłowice….Wymieniać można w nieskończoność

  7. a co byś chciała na wojtowej wsi? Dworzec PKP czy super biurowiec? Mieszkasz w ciszy ,w spokoju do centrum blisko…..podaj powód swojego niezadowolenia

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here