Piast 1-0 Górnik. Zobacz SKRÓT oraz podsumowanie

Piłkarze Górnika nie sprostali w Gliwicach Piastowi, przegrywając 0:1. Nie był to udany powrót na ławkę trenerską Górnika dla Jana Urbana.

Skrót meczu

Podsumowanie

Zabrzanie przegrali w Gliwicach kolejne ważne spotkanie z zespołem, który wyprzedzał „Trójkolorowych” zaledwie o dwa punkty. Pozytywny impuls po wygranej z Wisłą Płock oraz sparingowym zwycięstwie z Rakowem, tym razem nie zadziałał. Od początku spotkania przewagę uzyskali gospodarze. Piast dość szybko otworzył wynik po bramce Grzegorza Tomasiewicza. Piłka trafiła do pomocnika gospodarzy po rykoszecie w polu karnym i nie miał on żadnych problemów z umieszczeniem jej w siatce. Nie najlepiej w tej sytuacji spisała się defensywa zabrzan. W kolejnych minutach na pochwały mógł zasłużyć głównie Daniel Bielica, który miał dziś sporo pracy. Najpierw w 19. minucie obronił z bliska strzał Kamila Wilczka. Pod koniec pierwszej połowy poradził sobie raz jeszcze z trudnym rzutem wolnym, oraz główką Alexandrosa Katranisa.

Po zmianie stron lepiej zaczęli zabrzanie. W 48. minucie groźnie strzelał Dani Pacheco. Oprócz Hiszpana aktywny był również wprowadzony po przerwie Norbert Wojtuszek. Gospodarze również byli groźni. Swoich sił próbowali ponownie Wilczek i Chrapek, a także Hateley, który uderzał ponad bramką Górnika. Najgroźniejszy strzał zabrzanie oddali w 90. minucie kiedy Frantisek Plach z trudem obronił uderzenie Pacheco. Po upływie doliczonych 4. minut sędzia Jarosław Przybył zakończył mecz, po którym sytuacja zabrzan staje się jeszcze trudniejsza. Przed nami mecz z Koroną. Innego rozwiązania, niż komplet punktów nawet nie próbujemy sobie wyobrazić …

Relacja: Bartek Perek