Niebiesko-czerwoni wojownicy wrócili… na tarczy!

Piłkarze Piasta nieudanie zainaugurowali powrót do Ekstraklasy przegrywając z Górnikiem Zabrze 1:2.

Gdy w 20. minucie spotkania Piastunki objęły prowadzenie 1:0 po golu Mariusza Zganiacza Stadion Miejski przy Okrzei oszalał z radości. Ponad 6 tysięcy kibiców odetchnęło z ulgą i ze spokojem przyglądali się derbowemu spotkaniu… do 65. minuty. Wtedy to czerwoną kartką za faul na Sewerynie Gancarczyku został ukarany obrońca Piasta Mateusz Matras. Dwie minuty później zabrzanie wyrównali po golu Mariusza Przybylskiego i z przewagą jednego zawodnika zaczęli kontrolować wydarzenia na murawie. W 81. minucie po strzale głową Arkadiusza Milika Górnik objął prowadzenie, którego nie oddał do końcowego gwizdka Szymona Marciniaka.

Piast Gliwice – Górnik Zabrze  1:2 (1:0)

Piast Gliwice: Trela – Matras, Klepczyński, Zbozień, Oleksy, Jurado, Zganiacz, Podgórski, Cicman, Fernandez (70` Buryan), Kędziora (71` Sikora)

Górnik Zabrze: Skorupski – Shevelyukhin, Nakoulma, Olkowski, Przybylski, Gancarczyk (73`Oziębała), Bemben, Danch, Mączyński, Iwan (73` Łuczak), Milik (91` Łukasiewicz)

Żółte kartki: Jurado (Piast), Przybylski (Górnik)

Czerwona kartka: Matras (Piast)