Talent i wyobraźnia połączone z odrobiną gliny zamieniają się w prawdziwą sztukę.

– Jeżeli chcesz rozwinąć się kreatywnie, poznać dziedzinę sztuki jaką jest ceramika, to zapraszamy do Pracowni Rzeźby i Ceramiki – zachęca Aleksandra Kwolek ze Stowarzyszenia Forum Ceramików.

– Nasza propozycja przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Praca z gliną nie tylko wspomaga wszechstronny rozwój, ale także działa terapeutycznie – pomaga usunąć napięcia i stresy – dodają gliwiccy ceramicy. 

W ofercie stowarzyszenia znalazły się całoroczne zajęcia warsztatowe. Przygotowane programy stopniowo wprowadzają w tajniki rzemiosła ceramicznego, a ich poziom i zakres jest dostosowany do umiejętności i wymagań uczestników. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, umożliwiających indywidualny kontakt z mistrzem. Zgłoszenia oraz dokładne informacje można uzyskać w pracowni, telefonicznie pod numerem 608-724-022 lub drogą elektroniczną pisząc na adres artceramika@gmail.com.

Oprócz warsztatów gliwiccy ceramicy organizują także cykliczne imprezy. Najbliższa – „Święty Michał – Patron Ceramików” – już 29 września. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.s.cuforum.pl. 

(źródło: UM Gliwice)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here