Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie koncepcji, projektu budowlanego i projektów wykonawczych, które będą podstawą realizacji zadania pod nazwą „Wsparcie mobilności miejskiej Miasta Zabrze poprzez budowę centrów przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Urzędnicy czekają na oferty do 19 marca.

Celem „Planu Mobilności” jest stworzenie efektywnego systemu umożliwiającego sprawne poruszanie się różnymi środkami transportu.

Założenia i koncepcje przedstawione w dokumencie mają przyczynić się do poprawy spójności i dostępności komunikacji ze szczególnym uwzględnieniem dojazdu do miejsc pracy i nauki, stref aktywności gospodarczej, produkcyjnej, usługowej i handlowej, obszarów rekreacyjno-sportowych oraz funkcjonowania komunikacji zbiorowej.

Opracowanie ma także uporządkować potoki ruchu: pieszego, samochodowego, rowerowego i komunikacji publicznej poprzez budowę centrum lub centrów przesiadkowych. Przed przystąpieniem do opracowania projektów budowlanych projektant opracuje trzy koncepcje zawierające różne rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne dla wybranej przez inwestora koncepcji funkcjonalnej.

18 KOMENTARZE

  1. Dajcie spokój juz były wielkie plany od 2002 roku Centrum przesiadkowe w Zabrzu – juz były projekty, plany zapowiedzi i miasta i PKP – mija jakies 16lat nikt niczego nie ruszył. Wybory sie zbliżają trzeba ogłupic wyborców trzeba wiele planów bez pokrycia bo liczy sie haslo a wielu ludzi usłyszy a pózniej sie tym nie interesuje czy doszlo do realizacji w 100%. Licze by plany NOWOCZESNEGO FUNKCJONALNEGO ŁADNEGO CENTRUM SIE ZREALIZOWAŁY.

  2. Do Patryka: Oby tylko nie kładki i przejścia podziemne. Miasto jest dla ludzi, w tym dla pieszych, niepełnosprawnych, rodziców z wózkiem. Obecnie miastach rezygnuje się z tego typu rozwiązań. Co innego trasy typu DTŚ itp.

  3. Może jak zaczną jeździć publiczną to nie będą bulić za benzynę a to przełoży się na pieniądze na lepszy węgiel… Wiadomo trochę utopia bo ludzie te ~200-300zł miesięcznie poprostu „przepiją” 😛

  4. Ludziska dopiki sie nie przesiadziemy do komunikacji zbiorowej czy jak zwal publicznei dalej bedzie smog i korki tylko zrezygnuje z luksusu ze dupe woze w cieplym i stoje wszedzie

  5. Mogliby pomyśleć o tym aby autobusy, ktorymi młodzież dojeżdża do szkoły jeździły większe. 720 jest stanowczo za mały i zbyt rzadko jeździ. Do tego są ciągle kłótnie młodzieży z seniorami, o to że młodzież jeździ z plecakami torbami i przez to szanowni seniorzy maja wiecznie pretensję:)

  6. To bardzo dobra inwestycja. Będzie jeszcze łatwiej wyjechać z tego padołu nędzy i rozpaczy, krainy banków i aptek no i rzecz jasna muzeów…

  7. Przede wszystkim trzeba pomyśleć w Zabrzu o kladkach i podziemnych przejściach i chodnikach, nie jest to tanie ale nowe ronda czy nowe światła nam miasta nie odkorkują. Trzymam kciuki żeby ktoś o tym pomyślał przy tak dużej inwestycji, to dobry moment żeby wykonać pierwszy, spóźniony 20 lat ruch

  8. To stwurzcie jak najwięcej pasuw tylko i wyłącznie dla autobusów to usprawni ruch i ograniczy koszty zużytej energii przez pojazdy o 20do30%obnizylo by to koszty

  9. Wg mnie powinno sie zmienic zjazd autobusow z belki. Chodzi o autobusy np jezdzace z rokietnicy do gliwic. By wjezdzala z teatralnego do gory przez pl.wolnosci prosto na belke a zjezdzala z belki tak jak dotychczas. Zaoszczedzone 10min drogi. Ostatnio na sam wjazd na belke i zjazd z niej zmarnowane bylo 22min drogi.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here