Od trzech miesięcy obowiązuje czasowe ograniczenie ruchu tirów. O podsumowanie zapytaliśmy Jadwigę Jagiełło-Stiborską.

Kierowcy ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton mają zakaz wjazdu do centrum miasta w godzinach szczytu komunikacyjnego i w godzinach nocnych. Znaki informacyjne ustawiono w takich miejscach, by kierowcy, którzy zauważą je w ostatniej chwili, mieli szansę zawrócić.

Od marca do początku lipca Zarząd Dróg Miejskich wydał łącznie ponad 2100 czasowych zezwoleń i ich kontynuacji – głównie dla pojazdów służb komunalnych i firm zaopatrujących śródmiejskie sklepy oraz stacje paliw.

– Z naszej strony mogę powiedzieć, że ruch powyższych pojazdów niewątpliwie został ograniczony. W Gliwicach realizacja zadania odbyła się bardzo sprawnie i bez protestów ze strony kierowców. Dla przykładu z wieloma utrudnieniami w tej sprawie borykał się m.in. Wrocław. – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM w Gliwicach.

Pozwolenia na wjazd kontrolują patrole Inspekcji Transportu Drogowego i Policji. Zdarzają się dni, gdy w ciągu godziny patrol łapie na rogatkach miasta kilka pojazdów bez charakterystycznej fiszki ZDM za szybą.

(foto. A.Witwicki)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here