niedziela, 24 września, 2023
spot_img

Pogotowie zimowe. Czy wiesz gdzie zgłosić nieodśnieżoną ulicę?

Służby meteorologiczne ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, jakie nawiedzą śląskie miasta w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. Zachowajmy szczególną ostrożność.

Warunki atmosferyczne ostatnich godzin spowodowały nie tylko utrudnienia na drogach, ale przyczyniły się też do awarii pneumatycznego zadaszenia hali sportowej. Podejmowane są starania zmierzające do ponownego udostępnienia obiektu.

Podczas intensywnych opadów śniegu zachowajmy wszyscy wzmożoną ostrożność na drogach. Pamiętajmy również o kontroli instalacji grzewczych i czujnikach czadu w łazienkach.

Jednocześnie przypominamy, że w naszym mieście prowadzona jest “Akcja Zimowa”. Za realizację zadań w zakresie utrzymania dróg objętych zimowym utrzymaniem i za nadzór tych prac odpowiedzialny jest Miejski Zarząd Dróg z siedzibą w Zabrzu przy ul. Kasprowicza 8.

W Miejskim Zarządzie Dróg w Zabrzu została uruchomiona dodatkowa linia telefoniczna nr (32) 277 68 88 czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 (zgłoszenia przyjmuje sekretariat MZD oraz w razie zajętej linii umożliwiająca pozostawienie nagrania interwencji).

Poza godzinami pracy MZD zgłoszenia przyjmowane są przez:

  • Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 32 373 33 88
  • Straż Miejską w Zabrzu – tel. 986.

Akcję Zimową w granicach nieruchomości oraz na przyległych chodnikach realizują siłami i środkami własnymi właściciele nieruchomości w rozumieniu ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Zabrze.

Podmiotem odpowiedzialnym za egzekwowanie obowiązków w zakresie oczyszczania ze śniegu i lodu ulic i chodników jest Straż Miejska w Zabrzu.

Pogotowie zimowe potrwa do 31 marca 2023 r.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,868ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts