Już w piątek 20 maja w Gliwicach odbędzie się VII edycja Dnia Nauki i Przemysłu! Nasza redakcja objęła wydarzenie patronatem medialnym. Miłośnicy nauki i technologii będą mogli zobaczyć m.in. pokazy robotów i bolidów, pojazdu typu „quad”, eksperymenty chemiczne i biologiczne, pokazy w technologii 3D, czy też pokazy dronów.

Dzień Nauki i Przemysłu już od 7 lat gromadzi firmy, instytucje, jednostki uczelni wyższych oraz wszystkie osoby zainteresowane  innowacyjnymi rozwiązaniami.  W tym roku swoją ofertę zaprezentuje prawie 50 Wystawców z różnych branż m.in. automatyki, robotyki, motoryzacji czy biotechnologii.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. robota rehabilitacyjnego Luna EMG, roboty zbudowane z profesjonalnych zestawów Lego Mindstorms, roboty przemysłowe oraz mobilne (Hexor II). Ponadto będzie możliwość zagrania w grę Alpacalypse na urządzeniu AppleTV.  Dla zwiedzających dostępna będzie również naczepa furgonowa, która została zaadaptowana na wirtualne muzeum MAN. Na kilku stoiskach zademonstrowana zostanie technologia wirtualnej rzeczywistości. Podczas wydarzenia dostępna będzie także ciekawa wystawa architektoniczna. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku wystawcy powalczą o tytuł „Stoiska na medal”. Nie zabraknie również konkursów dla odwiedzających.

Śledź wydarzenie na Facebooku

 

dnip 2016 A5

2 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here