Dzisiaj w Miasteczku Rowerowym w dzielnicy Grzybowice policjanci zabrzańskiej drogówki egzaminowali uczniów podczas praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Egzamin odbył się dla uczniów Szkole Podstawowej numer 35.

Pod czujnym okiem funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego młodzież zdobyła swoje pierwsze uprawnienia rowerowe. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy potwierdzili, że uczniowie, którzy przystąpili do części praktycznej egzaminu, wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, a także zasad poruszania się po drogach. Jak podkreślają policjanci, egzamin na kartę rowerową to pierwszy etap zdobywania doświadczenia młodego kierującego. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Kolejne przedszkole, do którego zawitali zabrzańscy policjanci. Tym razem dzielnicowy z II komisariatu oraz policyjni profilaktycy odwiedzili Przedszkole nr 48 w Zabrzu.

W ich wizycie towarzyszyła maskotka Śląskiej Policji. Podczas pogadanki najmłodsi usłyszeli, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach, o czym należy pamiętać i dlaczego noszenie elementów odblaskowych jest tak ważne.

Zabrzańscy policjanci systematycznie odwiedzają przedszkola i szkoły. Podczas spotkań z maluchami przekazują im podstawowe zasady bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym i podczas podróży, ale również podczas zabaw i kontaktów z nieznajomymi. W przedszkolu nr 48 mali słuchacze mieli okazje porozmawiać z policjantami i wejść do policyjnego radiowozy. Wspólna zabawa na pewno przyczyni się do zapamiętania przekazanych maluchom profilaktycznych treści.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here