Zima właściwie odpuściła, wiosna zbliża się wielkimi krokami. Panująca aura pewnie zachęci wiele osób do jazdy na rowerze. W związku z tym zabrzańska drogówka sprawdziła stan i oznakowanie dróg rowerowych na terenie miasta.

Jakie wnioski płyną z przeprowadzonej kontroli?

– Ze wstępnych wniosków wynika, że większość dróg wymaga oczyszczenia i ponownego wymalowania znaków poziomych. Mamy nadzieję, że dobrze przygotowane drogi rowerowe wpłyną na bezpieczeństwo rowerzystów w naszym mieście. – informuje zabrzańska policja.

Policjanci dodają, że każda ze skontrolowanych dróg rowerowych została sfotografowana i opisana w raporcie, który zostanie przesłany do Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, aby usterki mogły zostać usunięte.

 

 

 

4 KOMENTARZE

  1. Tydzień bez wpadki policji tygodniem straconym. Tym razem władza miłościwie sprawdza nam dr-y w Zabrzu, bo rzekomo jakiś „sezon” się zbliża.
    Wy też sprawdźcie czego nie zauważyli policjanci choćby tylko w tych kilku miejscach ze zdjęć. Ja widzę brak skrajni, nieprzepisową szerokość, nieprzepisowe uskoki, braki w oznakowaniu… policja widziała tylko, że trzeba zamieść piach i odmalować znaki poziome i będzie super-bezpiecznie. LOL. Może niech pójdą na jakiś kurs patrzenia, albo coś 😛

  2. W zabrzy nawierzchnia drog rowerowych pomimo teko ze takich o to drog brak (poniekad) w porownaniu co do innych miast policyjni drogowcy powinni sie naszymi sciezkami przejechac na rowerach zeby ocenic ich stan a nie podjechac samochodem i oceniac wizualnie

  3. Na każdym foto znak C13 jest przy prawej skrajni jezdni czyli do jezdni się odnosi. Tego podstawowego błędu nikt Policja niezauważyła.

  4. Zbyt wiele pracy nie było, bo sieć dróg rowerowych w Zabrzu to nadal marzenie. Krótkie, zwykle kończące się równie nagle jak się pojawiają, odcinki są zwykle w złym stanie. Ciekawe czy oprócz stanu nawierzchni zwrócono też uwagę na gałęzie drzew przy ścieżkach, które bardzo często „wchodzą” na ścieżki rowerowe na wysokości twarzy rowerzysty. Dlatego w Zabrzu polecam jazdę w kasku, w celu ochrony przed gałęziami.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here