W poniedziałek zabrzańscy policjanci w ramach promocji zawodu policjanta zorganizowali dzień otwarty. Mundurowi spotkali z trzema klasami Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu. Wizyta młodzieży zorganizowana została w ramach kampanii ,,Policję tworzą ludzie… Twórzmy ją razem”

Spotkanie było doskonałą okazją do przybliżenia młodzieży tajników pracy policjantów. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego i kadrowcy zachęcali uczniów  do wstąpienia w szeregi Policji. Uczniowie mogli obejrzeć film promujący codzienne działania policjantów w terenie. Policjanci przedstawił pokrótce przebieg kariery w Policji, jej kolejne szczeble i możliwości rozwoju oraz awansu. Mundurowi chętnie opowiadali o swojej służbie i opowiadali na pytania uczniów. Prowadzący spotkanie przybliżyli też, na czym polega sam proces rekrutacji i jego poszczególne etapy.

W zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM znajduje się kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem, czyli wszystkie niezbędne informacje m.in. o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach.

Źródło, fot. KMP w Zabrzu

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here