W ubiegłą niedzielę na terenie Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Aquarius Kopernik odbyła się impreza „Pool Party z Olimpijczykami”.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacji Agnieszka Bober oraz olimpijscy pływacy Marcin Cieślak i Paweł Korzeniowski.

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych wydarzeń m.in. spotkanie i warsztaty z utytułowanymi pływakami  Marcinem Cieślakiem (m.in. brązowym medalistą pierwszych w historii Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Singapur 2010) i Pawłem Korzeniowskim (m.in. uczestnikiem pięciu następujących po sobie olimpiad w latach 2004–2020 w Atenach, Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Tokio).

Dla uczestników przygotowano również szereg wodnych atrakcji m.in. warsztaty i ćwiczenia techniczne – porady z zakresu techniki pływania od olimpijczyków i trenerów, kurs nurkowania – podwodny tor przeszkód z ukrytymi na dnie skarbami do odnalezienia, strefa surferska – deski SUP wraz z wiosłami oraz dmuchany tor przeszkód i strefa animacji dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here