Dzisiejszej nocy, przed godziną 2.00 patrol z pierwszego komisariatu otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w Sośnicowicach. Radiowóz natychmiast ruszył na ul. Gliwicką. Po drodze do kolegów dołączył jeszcze jeden patrol. W sumie interweniowało czterech mundurowych z I KP.

Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, budynek trawiły kilkumetrowe płomienie, a okolica tonęła w kłębach dymu. Nagle, w jednym z okien, policjanci zauważyli człowieka. Nie zastanawiali się ani chwili, wyważyli drzwi i weszli do środka. W pomieszczeniach błyskawicznie rozprzestrzeniał się ogień – poruszanie utrudniały płomienie oraz silne zadymienie. Mimo tak poważnej sytuacji mieszkaniec, 61-letni mężczyzna, nie chciał dobrowolnie opuścić domu. Mundurowi musieli wyprowadzić go siłą. Potem, już na zewnątrz, dwóch policjantów udzielało sośnicowiczaninowi pierwszej pomocy, zaś pozostali ewakuowali mieszkańców sąsiedniego budynku. Z relacji sąsiadów i rodziny wynika, że mężczyzna mieszkał sam.

Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ w kuchni domu znajdowały się butle gazowe – niezwłocznie poinformowano o tym przybyłych na miejsce strażaków. Poszkodowanego i dwóch funkcjonariuszy z objawami podtrucia pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala. Przyczyny zdarzenia bada teraz biegły z zakresu pożarnictwa. Dzięki błyskawicznym i właściwym decyzjom policjanci uratowali życie 61-letniego mężczyzny.

źródło: KMP Gliwice

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here