Weekendowy bilans robi wrażenie. Wśród sprawców znaleźli się poszukiwani listem gończym.

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu bezpośrednim byli sprawcy kradzieży, kradzieży z włamaniem, kierowania gróźb karalnych, zniszczeń mienia oraz pijani kierowcy. Poniżej najciekawsze przypadki. 

W sobotę wieczorem, na wniosek prokuratora, sąd aresztował 20-letniego mieszkańca Gliwic zatrzymanego dzień wcześniej przez kryminalnych. Młody gliwiczanin zaatakował i wciągnął w zarośla nastolatkę. Sprawca poddał ofiarę innej czynności seksualnej.

Około 11.30 na ul. Piwnej policjanci z III komisariatu zatrzymali 40-letnią mieszkankę Zabrza, która oferowała… wróżenie. W czasie realizacji „usługi” skradła kobiecie złoty pierścionek. W niedzielę nad ranem, około godziny 5.00 na ul. Dubois, policjanci z „trójki” w pościgu bezpośrednim zatrzymali 23-latka. Idący ulicą mężczyzna z nieznanych pobudek wyrwał lusterko w zaparkowanym fordzie focusie.

Również w weekend kryminalni z Knurowa rozwiązali zagadkę włamania do jednej z hurtowni. W efekcie zatrzymano trzech mieszkańców miasta w wieku od 15 do 18 lat. Wszystkie wspomniane osoby posiadają status podejrzanych o popełnienie przestępstw. W najbliższym czasie staną przed sądami i usłyszą wyroki.

(źródło: KMP Gliwice)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here