Prezydent Gliwic zaprasza na uroczyste obchody. Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętnia uchwalenie Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów, pierwszej w nowożytnej Europie. Z tej okazji prezydent Gliwic zaprasza do udziału w uroczystych obchodach na pl. Krakowskim.

We wtorek 3 maja o godzinie 12:30 w kościele katedralnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po liturgii uczestnicy przejdą na plac Krakowski, gdzie o godz. 14:30 rozpoczną się oficjalne uroczystości z udziałem m.in. wojska, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych. Flaga państwowa zostanie podniesiona na maszt, odbędzie się także apel pamięci i defilada.

Po zakończeniu uroczystości około godziny 15:05 na placu Krakowskim zacznie się pokaz orkiestr: Orkiestry Dętej Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach, Bialskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica. Po indywidualnych koncertach wszystkich orkiestr nastąpi wspólny występ trzech zespołów. Poza obchodami na placu Krakowskim, w mieście odbędą się tego dnia inne wydarzenia artystyczne.

Muzeum w Gliwicach zaprasza do Willi Caro na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy śpiewnik oraz kotylion w barwach narodowych. Wykonawcy: Jan M. Dyga – śpiew, prowadzenie, scenariusz, reżyseria; Danuta Widuch-Jagielska – śpiew; Ireneusz Miczka – śpiew; Piotr Oczkowski – kierownictwo muzyczne, akompaniament .

O godzinie 18:00 w Gliwickim Teatrze Muzycznym (ul. Nowy Świat 55‒57) wystąpi Janusz Radek z koncertem „Z ust do ust”.

Prezydent Gliwic zaprasza na uroczyste obchody

Prezydent Gliwic zaprasza na uroczyste obchody
Chcesz byc na bieżąco? Polub nas na Facebooku!
źródło: UM Gliwice

5 KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here