W przyszłym tygodniu drogowcy rozpoczną przebudowę skrzyżowania ul. Toszeckiej z ul. Czołgową. Od 16 sierpnia kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Na czas robót pasy jezdni ul. Toszeckiej zostaną zwężone, natomiast ul. Czołgowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu dla pojazdów. Wyznaczono objazd ul. Nad Łąkami.

Skrzyżowanie zwykłe ulic Toszeckiej i Czołgowej zamieni się w skrzyżowanie skanalizowane. Na ulicy Toszeckiej wyznaczono dodatkowy pas do skrętu w lewo w ulicę Czołgową. Pas do skrętu w lewo będzie chroniony przez wyspy wykonane w krawężniku: rozdzielającą i zamykającą. Na wlocie ul. Czołgowej zaprojektowano dodatkowy pas do skrętu w prawo w postaci klina, przechodzący dalej w dodatkowy pas po prawej stronie wylotu drogi z pierwszeństwem przejazdu (ul. Toszecka – wylot od strony centrum miasta). Na wlocie podporządkowanym (ul. Czołgowa) pojawi się wyspa dzielącą środkową, typu „mała kropla” oraz wyspę trójkątną. Wszystkie wyspy mają zostać ograniczone krawężnikiem najazdowym o wymiarach 15 x 22 cm. Ich nawierzchnia będzie utwardzona poprzez wybrukowanie czerwoną kostką betonową. W ramach przedsięwzięcia wyremontowany zostanie również istniejący zjazd na poligon.

5 KOMENTARZE

  1. Na skrzyżowaniu Czołgowa i Strzelców Bytomskich dochodziło i dochodzi do groźnych wypadków drogowych, zginęło dwoje ludzi, w wypadku uczestniczył też autobus komunikacji miejskiej w którego wjechał tir, aż dziw że nikt nie zginął, po tym wszystkim zaledwie lepiej go oznakowali ! Drugie skrzyżowanie : Kozielska z Wyczółkowskiego równie groźne, nie ma miesiąca żeby nie było tragicznego w skutkach wypadku , mocno zakorkowane w godz. 14-15 ,aż się prosi żeby bylo tam rondo ! Dlaczego te dwa bardzo niebezpieczne skrzyżowania muszą dać pierwszeństwo w rozbudowie skrzyżowaniu gdzie nigdy nie odnotowano żadnego wypadku ?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here