W miniony piątek odbyło się uroczyste oddanie do użytku kolejnego zabrzańskiego przedszkola, które zostało poddane gruntownemu remontowi wnętrza oraz termomodernizacji.

To kolejna placówka, która stała się jeszcze przyjaźniejszą przestrzenią dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a docieplenie ścian elewacji przyczyni się w znaczący sposób do poprawienia efektywności energetycznej budynku.

W akademii, która została przygotowana specjalnie na tę okoliczność, udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zabrzański radny Dariusz Waleriański, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia do pamiątkowej kapsuły czasu okolicznościowego listu, a także imion i nazwisk przedszkolaków, które w tym roku uczęszczają do placówki.

Następnie podopieczni przedszkola zaprezentowali program artystyczny, w ramach którego recytowali wiersze oraz śpiewali tradycyjne piosenki. Wśród występów znalazł się także utwór w języku ukraińskim przygotowany przez dzieci, które znalazły schronienie w Zabrzu i uczestniczą w zajęciach właśnie w Optymistycznym Przedszkolu.

W ramach przeprowadzonych prac poddano termomodernizacji cały budynek. Wymienione zostały wszystkie instalacje elektryczne oraz centralnego ogrzewania. Wszystkie pomieszczenia zostały odmalowane, a drewniane podłogi poddano renowacji, w pozostałych zaś wymieniono linoleum.

Całkowity koszt wykonanych robót budowlanych wyniósł  1 794 590,15 zł.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here