wtorek, 3 października, 2023
spot_img

Klucze do nowiutkich mieszkań oddane. Lokatorzy zachwyceni

Nowy, 5-piętrowy budynek z 35 mieszkaniami wniesiony przez Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zabrzu oddany został uroczyście do użytkowania dzisiaj przy ul. Żeromskiego 45.

Klucze do nowych mieszkań wręczyła lokatorom prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. Inwestycja przy ul. Żeromskiego 45 w Zabrzu kosztowała w sumie 12 mln złotych i została zrealizowana w systemie budownictwa społecznego. W tej nieruchomości wolnych lokali już nie ma, ale ZBM-TBS już realizuje kolejne przedsięwzięcia mieszkaniowe, tym razem na zielonych peryferiach miasta.

Budowę nieruchomości przy ul. Żeromskiego 45 rozpoczęto w maju 2021 roku. Projektantem inwestycji jest mgr inż. Architekt Grzegorz Wojewódka ze spółki Kwadrat Polska, natomiast głównym wykonawcą została firma Budmex z Nowego Sącza, której prezesem jest Marek Basta. Dzięki wspólnym staraniom wzniesiony został nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny z windą. Składa się on z 35 mieszkań dwu- i trzypokojowych, o powierzchni od 42 m² do 85 m² wraz z przynależnymi piwnicami. Nieruchomość jest oczywiście w pełni zaopatrzona we wszystkie niezbędne instalacje: wodną, kanalizacyjną, elektryczną, telekomunikacyjną, a także w instalację centralnego ogrzewania z miejskiej nitki ciepłowniczej.

Jednocześnie dla potrzeb mieszkańców stworzono niezbędną infrastrukturę techniczną i drogową, przygotowując także 29 miejsc parkingowych oraz 8 garaży z możliwością odpłatnego wynajmu.

Nowy budynek wyróżnia doskonałe jego usytuowanie w przestrzeni komunikacyjnej i funkcjonalnej miasta. W niedalekiej odległości znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, dojście do których zajmuje kilka – kilkanaście minut. W najbliższej okolicy działają także przedszkola i szkoły, sklepy, przychodnie lekarskie, punkty usługowe czy lokale gastronomiczne. Nieruchomość położona jest też blisko wjazdów na Drogową Trasę Średnicową. Do zjazdu przy Rondzie Sybiraków w Zabrzu jest 1,4 km, a do zjazdu w pobliskiej Sośnicy 2,1 km. Dzięki temu podróż samochodem do Katowic zajmuje 15 min.

Wznoszenie przez ZBM-TBS kolejnych budynków w mieście stanowi realizację polityki mieszkaniowej gminy Zabrze w zakresie zabezpieczania potrzeb lokalowych rodzin. Miasto jest bowiem 100-procentowym udziałowcem naszej spółki i to dzięki staraniom lokalnych władz, firma zajmująca się dawniej wyłącznie zarządzaniem nieruchomościami, stała się ważnym i istotnym inwestorem na rynku developerskim Zabrza.

Nowi lokatorzy wielorodzinnego budynku przy ul. Żeromskiego 45
Nowi lokatorzy wielorodzinnego budynku przy ul. Żeromskiego 45

W poniedziałkowym wydarzeniu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, prezes ZBM-TBS Renata Lemańska, prezes STBS Jacek Żelazko, prezes Budimexu Marek Basta oraz lokatorzy budynku przy Żeromskiego 45.

Nowa inwestycja zrealizowana przy ul. Żeromskiego zrealizowana przez Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zabrzu
Nowa inwestycja zrealizowana przy ul. Żeromskiego zrealizowana przez Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zabrzu

– Realizacja tej inwestycji była nie lada wyzwaniem. Wpierw musieliśmy zmierzyć się z pandemią, później wojną na Ukrainie i rosnącymi za sprawą inflacji cenami materiałów budowlanych. Tym bardziej cieszę się, że dzięki pracy zespołowej i naszej wspólnej determinacji dziś możemy cieszyć się z faktu przekazania mieszkańcom kluczy do ich mieszkań – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Budynek mieszkalny przy ul. Żeromskiego 45
Budynek mieszkalny przy ul. Żeromskiego 45

Kolejną dużą inwestycją ZBM-TBS Sp. z o.o. jest budowa nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych z windami na osiedlu Helenka – Zacisze. Łącznie będą to aż 64 mieszkania, po 16 w każdym budynku. Lokale będą dwu i trzypokojowe z aneksami kuchennymi oraz komórkami lokatorskimi o powierzchni od 52 m2 do 78 m2. Na parterze będzie można wyjść bezpośrednio do ogródka.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa infrastruktura techniczna i drogowa. Powstanie 90 miejsc postojowych z możliwością odpłatnego wynajmu, w tym dwa miejsca ładowania samochodu elektrycznego. Przewidziano również duży plac zabaw oraz cztery wiaty rowerowe. Mieszkania przewidziane są do zasiedlenia na zasadach wynajmu. Warunkiem ubiegania się o mieszkanie w systemie TBS jest złożenie wniosku o najem mieszkania w systemie TBS oraz złożenie deklaracji udziału w kosztach budowy – partycypacji. Więcej informacji o inwestycji dostępnych jest pod adresem: https://zbm-tbs.zabrze.pl/helenka-zacisze

Wizualizacja osiedla Helenka - Zacisze
Wizualizacja osiedla Helenka – Zacisze

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,878ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts