Nowoczesna siedziba Przychodni Akademickiej w Gliwicach jest już gotowa. Za niespełna dwa tygodnie, dokładnie 16 sierpnia, placówka rozpocznie działalność pod nowym adresem, przy ul. Łużyckiej 5.

Obiekt mieści się na parterze. Z usług placówki, która do tej pory mieściła się przy ul. Moniuszki, będą mogli korzystać zarówno pracownicy jak i studenci Politechniki Śląskiej.

Przychodnia przy Łużyckiej ma spełniać wszelkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne oraz prawa budowlanego, zapewniającego pacjentom komfort i wygodę, a także włączenie Przychodni, zlokalizowanej obecnie poza kampusem akademickim, w jego obręb. Budynek oraz otoczenie zostały w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dyrekcja Przychodni zapewnia, że to najnowocześniejszy obiekt tego typu w regionie.

W nowym budynku znajdą się wszystkie poradnie i gabinety, które aktualnie mieszczą się przy ul. Moniuszki. Ponadto pacjenci będą mieli do dyspozycji Laboratorium Analityczne oraz Pracownie: RTG, EKG, USG (w tym Doppler), Audiometrii i Spirometrii. W planach jest także uruchomienie nowych poradni i gabinetów.

15 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś kto napisał ten txt chodzi do lekarza ?? Ta przychodnia jest ogólnie dostępna jak każda w mieście. !!! Chyba że to teraz jakoś zmienili.

  2. Szkoda, że wraz ze zmianą siedziby, nie zmienili personelu. Inaczej będzie dalej „po staremu”

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here