– Niewiele jest obecnie w Polsce sekcji szermierczych, które szczycą się tak wieloletnią i obfitującą w rozliczne sukcesy tradycją, jak sekcja szermiercza Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” – zauważa jej trener, Maciej Chudzikiewicz.

Już po raz 46 gliwiccy szpadziści zapraszają na Międzynarodowy Turniej Szermierczy o Stalową Klingę Hutnika (turniej indywidualny) i „Memoriał Antoniego Franza” (46. turniej drużynowy). Patronat nad imprezami objął Prezydent Gliwic.

Zawody zaliczane do Pucharu Polski oraz – w dowód uznania Europejskiej Federacji Szermierczej – do Pucharu Europy zostaną rozegrane w Sośnicy w pierwszy weekend maja. Udział w nich zapowiedziały ekipy z Czech, Włoch, Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Słowacji, Litwy i Łotwy. W sobotę, 5 maja, o godz. 10.00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sikorskiego 132 rozpoczną się eliminacje w szpadzie mężczyzn. Finały połączone z atrakcjami muzycznymi zaplanowano na godz. 16.00. Warto wiedzieć, że w ich trakcie odbędzie się uroczyste pożegnanie wielokrotnego mistrza Polski, wicemistrza świata i wielokrotnego reprezentanta Polski – zawodnika „Piasta” Gliwice Marka Jendrysia. Drużynowy „Memoriał im. A. Franza” to z kolei atrakcja przewidziana 6 maja. Impreza wystartuje o godz. 10.00.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here