Modernizacja torowisk tramwajowych postępuje zgodnie z przyjętym planem – pisze na swoim Facebooku prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

Dotychczas zainwestowano ponad 160 milionów złotych w prace umożliwiające bezpieczne i komfortowe przejazdy tramwajami m.in. wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i Religi, na ul. Bytomskiej w Biskupicach, na pograniczu Zabrza i Bytomia, a także Zabrza i Gliwic.

W ciągu ul. Wolności na odcinku od browaru do elektrociepłowni układane jest torowisko wydzielone z jezdni. Od elektrociepłowni do pętli trwają roboty tworzące nowy układ torowy, a od pętli do Rudy Śląskiej wykonane zostały już prace przygotowawcze oraz przebudowano wodociąg i instalację elektryczną.

Od dziś do 31 lipca podczas wstrzymania ruchu tramwajowego wykonawca będzie przebudowywał przejazdy drogowo-torowe na skrzyżowaniach ul. Wolności z ul. Rymera, Sienkiewicza i Bohaterów Monte Cassino. Nastąpi też montaż szyn, aby od 1 sierpnia możliwe było przywrócenie kursowania tramwajów 🚡. Następnie wykonawca wybuduje przejazdy na torze wyłączonym z ruchu oraz zrealizuje prace drogowe w obrębie tych skrzyżowań.

Z kolei w Mikulczycach na odcinkach ulic: Cieślika – Poniatowskiego oraz Brygadzistów – Lipowa zamontowano już szyny. Obecnie na pętli ułożone zostało torowisko i płyty betonowe pod rozjazdy, a po demontażu starego mostu nad potokiem Mikulczyckim wykonawca przystąpił do prac przy budowie nowej konstrukcji.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here