W Finlandii w miejscowości Lohji od poniedziałku rozgrywane są Mistrzostwa Świata Juniorów grupy B w Curlingu. W imprezie bierze udział 21 drużyn. Na tym  turnieju, jak co roku zresztą, Polskę reprezentuje nasz eksportowy TEAM , czyli KŚ AZS Gliwice „Rozbitki”. Tym razem nasze dziewczyny walczą w składzie: Marta Pluta, Martyna Wilczak, Ewa Stych, Joanna Benet, Julia  Malinowska, trenerem jest  Damian  Herman.

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Dwie najlepsze drużyny uzyskają bezpośredni awans do ćwierćfinałów. Ekipy z trzeciego miejsca rozegrają dodatkowe mecze. Dwie z nich dołączą do grona ćwierćfinalistów.

„Rozbitki”, które trafiły do grupy B, rywalizację rozpoczęły 5 stycznia. Gliwiczanki  na inauguracji turnieju uległy Chinkom 3:6. W drugim meczu natomiast nasze Akademiczki rozbiły reprezentację Finlandii 9:2. Po tych dwóch pojedynkach podopieczne Damian Hermana zajmują czwarte miejsce w grupie. 6 stycznia Polki przegrały z Estonią 6:7. Dzisiaj gliwiczanki rozegrają dwa mecze. O 11:15 zmierzą się z Niemcami, a o 21:00 z Australią. Trzymamy kciuki!

źródło: Biuro prasowe KŚ AZS Gliwice
foto: M. Malinowska

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here