Wydział kryminalny II komisariatu prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło 27 marca br. w bramie kamienicy przy ul. Chorzowskiej 14 w Gliwicach. Śledczy dążą do ustalenia tożsamości widocznego na filmie nieznanego mężczyzny.

W nocy, około godziny 3.00, zamaskowany wandal, wykonując napis farbą w sprayu, zniszczył elewację bramy przejazdowej i spowodował straty w wysokości 5 tys. zł. Szkodę poniósł gliwicki samorząd, reprezentowany przez ZBM II TBS.

Podejrzanego zarejestrowały kamery przemysłowe. Jakość nagrania jest wprawdzie niedostateczna, a sam sprawca – zamaskowany, ale może ktoś z internautów rozpozna mężczyznę, np. po sposobie poruszania się czy charakterystycznym ubiorze. Wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości sprawcy policja prosi kierować bezpośrednio do prowadzącego postępowanie st. sierż. Krzysztofa Kwartnika, tel.: 32 2390 200 lub 32 2390 237, mail: krzystof.kwartnik@gliwice.ka.policja.gov.pl lub za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej – kliknij TU. Osobom informującym, policja gwarantuje anonimowość.

źródło i video: KMP Gliwice

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku!

78 KOMENTARZE

 1. wydaje mi się ze szukacie sponsora na odświeżenie ścian. polecam do obi, praktiker lub leroya się udać. Koszt o wiele mniejszy niż po wyliczeniach ZBM II TBS. dwie lub trzy wiaderka farby.. Czy ten spreyowiec zapłaci za te prace po przeciwnej stronie?

 2. Katarzyna Piotr Potrzeba zdrowego rozsądku. Wiadomo przecież, że nie da się, mieszkając w bloku, wyeliminować pewnych rzeczy. Lokator takiego domu zawsze będzie słyszał dźwięki dochodzące z mieszkania sąsiada. Jak bieganie dzieci, stukot laćków sąsiadki, rozmowy, napełnianie wanny wodą czy nawet…oddawanie moczu – to ostatnie bardzo słychać nocą. I z tym trzeba żyć, przyzwyczaić się. Ale to są sprawy normalne i dotyczą każdego. Z kolei techno puszczone na cały regulator to już nie jest normalna życiowa funkcja. Można przecież słuchać muzyki w bloku, nikt nikomu tego nie zabrania. Ale nie można tego robić z przesadą. Problem w tym, że ludzie nie potrafią sobie wyznaczyć rozsądnych granic.

 3. Mój znajomy ma nad głową sąsiadów co mają dwójkę dzieci….tupot od rana do wieczora….co ma zrobić? Nic.Jaka jest różnica między tupotem dzieci,skrzypiacym łóżkiem i jękami sąsiadki a sluchaniem muzyki??? Nie ma wielkiej ….tylko różnica dźwięków .

 4. Katarzyna Piotr Istnieje jeszcze pojęcie uciążliwości sąsiedzkiej. Jeden lokator swoim działaniem nie może zakłócać funkcjonowania drugiego lokatora. Wolnoć Tomku w swoim domku to tylko w powiastce Fredry. Jeżeli żyje się między ludźmi, trzeba respektować prawa innych. To dotyczy głośnej muzyki grającej całymi dniami czy np.notorycznego ujadania psa w bloku. Niestety, Polacy często o tym zapominają. Hałaśliwi sąsiedzi lubią powoływać się na argument, że przecież cisza nocna jest od 22. Owszem, oznacza to jednak, że trzeba być absolutnie cicho. Poza ciszą nocną można zachowywać się głośniej, ale nie ponad miarę. Niektórzy blokersi czują się jednak, jakby nie żyli na osiedlu, ale na pustyni, w chacie Beduina.

 5. Co za kurva zjebany kraj kurvy zrobcie oficjalnie z tychwszxystkichzjebanych portal I portale konfidenckie najlepiej …zycze wam kurwy zjebane wszystkiego najgorszego huj Sam do ryja wam zapkuje Balasy gnijcie w kawalkach kapusie wystrzelajcie sie nawzajem z tych gumowych uszow zebyscie dostali tyle kutasow ile udostepnien…. Kurwy cwelic was teraz to dopiero bd dzie terror vandal ..eee !!!!!!I tak spierdoliny konfidenck is nie dowiecie kto I co no jebie cwelem od was I waszych spedalonych na kilometr… Zeby wam sie dzieci z moimi tagami na pyskaxh rodzily z zespolem downa min.

 6. Trzeba się zorientować jak wygląda prawo. Gdyby pani złożyła wniosek pisemny o ukaranie sąsiada to policja miałaby prawo wysłać sprawę do sądu… a bez takiego wniosku, czyli bez pokrzywdzonego… po prostu się nie da! Takie prawo szanowna pani.

 7. Policja prosi o pomoc. Znów… Lecz gdy ja dzwoniłam i prosiłam o pomoc gdy sąsiad calymi dniami nadawał muzyka tak ze tynk ze ścian sie sypał to jakoś nikt nie pomógł 🙂 powodzenia!

 8. Samorząd jak kierowca starego auta z uszkodzonym błotnikiem , czeka /prowokuje sytuacje by ktoś „wjechał” w jego auto… bo poco płacić jak ktoś moze… to QUR*****

 9. Nie popieram, ale z tym zniszczeniem za 5 tys. to śmiechu warte! 🙂 Elewacje,budynki I cała reszta Chorzowskiej woła o pomste do nieba:) brud,syf,nie odnawiane budynki od wieków! Z kad ta wartość zniszczenia 5 tys.? Wyglád tej bramy to żygi….może by tak zapytać co robi administracja?

 10. pomalowal to pomalowal, na ch*j drążyć temat, jedni zbierają znaczki drudzy tagują ściany 🙂 tylko ludzie puści nie mają pasji 😉 nie nie, pasją nie są kurwidołki i świecące kluby a w nich wyrafinowane dupy 😀 😉 zajmijcie się Wy jako media wraz z organami ścigania naprawdę czymś istotnym a nie szukajcie tematów zastępczych, nie pozdrawiam

 11. Tacy wydają pieniądze na drogie farby, a później płaczą że nie mają pieniędzy, aby kupić sobie zeszyt do szkoły, książkę lub coś do jedzenia…☺

 12. Czynu nie pochwalam w żadnym wypadku, ale ta elewacja i tak wygląda gorzej, niż tył zeszytu gimbusiarza, więc o jakim niszczeniu tu mowa? Syf, brud i „jebać” na przeciwległej ścianie…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here