Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, 31 maja br. rozpocznie się remont wiaduktu nad DK-88 w ciągu ul.Toszeckiej. W związku z tym kierowców czekają utrudnienia w ruchu. W I etapie związane one będą z zawężeniem pasów ruchu na DK-88 w okolicach remontowanego obiektu. Na czas prac, prowadzonych przy podporach wiaduktu, DK-88 zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Przejazd będzie możliwy tylko środkowymi pasami.

toszeczkaOd połowy czerwca, utrudnienia w ruchu obejmą także odcinek ul.Toszeckiej w okolicach i na samym wiadukcie. O utrudnieniach, spowodowanych kolejnymi etapami prac, wykonawca informował będzie w miarę ich postępu. Remont wiaduktu związany jest z jego bieżącym utrzymaniem. Obiekt zostanie podniesiony o kilkanaście centymetrów, poddany kompleksowym pracom naprawczym i zabezpieczającym, poprawie ulegnie także bezpieczeństwo, pojawią się nowe bariery zabezpieczające.

źródło i foto: ZDM Gliwice

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku!

 

8 KOMENTARZE

  1. Przed Bytomiem remontowali wiadukt i obeszlo sie bez wiekszych utrudnien:) moze i tym razem tak bedzie:) jesli kultura jazdy w PL sie zmieni i ludzie zaczna jezdzic na suwak to z 4km korku zrobi sie polowe mniejszy:) a i ruch sprawniejszy bedzie

  2. Szkoda że nie o tym informacji na samej dk żeby cześć ludzi nie czytających www wiedziało o tym wcześniej i wybrało inną trasę a nie że dowie się we wtorek stojąc w mega korku. Czemu to piszę? Bo jeżdżę tam codziennie i żadnej informacji nie ma (bo po co..)

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here