Za kilka dni ruszą prace związane z wymianą nawierzchni jezdni i chodników oraz budową miejsc postojowych. Roboty będą prowadzone na ul. Uszczyka, ul. Sobieskiego, ul. Franciszkańskiej i ul. Wybrzeża Armii Krajowej.

14 czerwca rozpocznie się wymiana nawierzchni asfaltobetonowej na ul. Uszczyka i ul. Sobieskiego. 17 czerwca zaczną się prace przy wymianie nawierzchni chodnika oraz jezdni przy ul. Sobieskiego natomiast 20 czerwca ruszy budowa miejsc postojowych na ul. Wybrzeża Armii Krajowej.

W dniu rozpoczęcia robót zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy są proszeni o zwracanie uwagi na oznakowanie i kierowanie się trasami wytyczonych objazdów. Wykonawcą remontów jest Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów.

źródło: UM Gliwice

8 KOMENTARZE

  1. Chciałbym pilnie wytłumaczenia, o co chodzi z tymi ulicami: Wybrzeża Wojska Polskiego oraz Wybrzeża Armii Krajowej. Na ulicy Wybrzeże Wojska Polskiego (tej przylegającej do budynku Urzędu miejskiego i skweru Doncaster) są już miejsca parkingowe (zbudowane w zeszłym roku), natomiast prace są prowadzone w ciągu tej ulicy na skwerze za ogródkami działkowymi. Tam mają być miejsca parkingowe?
    Natomiast na ulicy Wybrzeża Armii Krajowej praktycznie nie ma zbudowanych zatoczek parkingowych…
    Czy aby na pewno chodzi o ten zakres prac jaki podano w komunikacie?

  2. PRUiM przekazał nam, że roboty drogowe na ul. Franciszkańskiej rozpoczną się 17 czerwca br. Natomiast z listy remontów, opublikowanej przez ZDM wynika, że na Franciszkańskiej ruszy budowa miejsc postojowych i remont nawierzchni jezdni, na odcinku od ronda do ul.Paulińskiej.

  3. To w końcu prace będą prowadzone na ul. Wybrzeże Wojska Polskiego czy Wybrzeże Armii Krajowej? A jakie prace będą prowadzone na ul. Franciszkańskiej i od kiedy???

  4. „14 czerwca rozpocznie się wymiana nawierzchni asfaltobetonowej na ul. Uszczyka i ul. Sobieskiego.” a ja myślałem, że na Sobieskiego jest tylko kostka – chyba, ze wymiana dotyczy łatek pod przejściami dla pieszych?

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here