Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach ogłosił przetarg na ponad 200 tys. sadzonek. Pierwszą dostawę  pachnących kolorowych bratków i pierwiosnków – ogółem 10 000 roślin rabatowych – przewidziano na drugą połowę marca. W związku z tym, jeśli pogoda dopisze, w najbliższym czasie możemy się spodziewać, że Gliwice zostaną przystrojone barwnymi kwiatami.

W sumie w ciągu roku odbywają się trzy akcje sadzenia kwiatów: wiosenna, letnia oraz jesienna. W tym roku pracownicy MZUK posadzą w Gliwicach ponad 200 tys. roślin. Wśród nich tulipany, krokusy, fiołki, petunie ogrodowe, żeniszki meksykańskie, aksamitki, smagliczki nadmorskie czy dalie.

krokusy_gliwice

źródło i foto: MZUK Gliwice

17 KOMENTARZE

  1. Dobrze. Ale kiedy zostaną nasadzone drzewa. Bo wciąż tylko masowe wycinki. Gliwice z zielonego miasta stają się betonowym miastem.

  2. Droga redakcjo, gdy chcę to w/w wykroczenie zgłosić do SM., to mi każą przyjechać z foto, itd….po co, przecież mają autka, mogą sami zobaczyć co się dzieje przy ulicy Marka?

  3. Ja czekam na zieleń przy ulicy św. Marka przy optyku, gdzie notorycznie wjeżdżają auta na trawnik, pozostawiając po sobie błoto i zniszczony trawnik. Gdzie straż Miejska????

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here