wtorek, 3 października, 2023
spot_img

Sezon na wymianę opon trwa w najlepsze. Szkoda, lądują w lesie

Przygotujcie się, zima nadchodzi! Tak, to dobry moment na zmianę opon z letnich na zimowe, żeby nie powiedzieć ostatni rozsądny. Ale czy na pewno rozsądnie postępujemy z wysłużonymi już egzemplarzami?

– Porzucanie w różnych miejscach zużytych opon to ostatnio istna plaga. – czytamy na profilu Facebook rady jednej z dzielnic sąsiadujących Gliwic, w Zabrzu jest nie inaczej. Nie wiadomo z czego wynikają takie zaniedbania, jednak wszystko wskazuje na to, że nie problem jest większy, niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. Niestety, porzucane są także nie tylko „detalicznie”, ale i „hurtowo”. Miejsca, w których zalega znaczna liczba opon zgłaszają Radzie mieszkańcy, zaniepokojeni rozmiarem nielegalnych zachowań.

Nie każdy wie, jak postąpić, albo nie chce wiedzieć, ale to już inna sprawa. Wyjaśnijmy sobie więc co zrobić ze zużytymi oponami.

Na śmietnik? Nie.

Opony nie zaliczają się do odpadów komunalnych, więc absolutnie nie należy wyrzucać ich na śmietnik. Mieszkańcy blokowisk zdają się ignorować ten fakt, gdyż sterty opon w boksach śmietnikowych to nie jest egzotyczny widok.

Co grozi za zaśmiecanie środowiska oponami?

Za wyrzucenie opon w niedozwolonym miejscu grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Gdzie zatem pozbyć się opon?

Przypominamy, że stare opony oraz inne odpady można oddać również do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Zabrzu, przy ul. Cmentarnej 19F.

Dni i godziny otwarcia:

  • od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00
  • w każdą sobotę miesiąca w godz. 8.00 – 13.00

Regulamin PSZOK znajduje się tutaj. 

fot. RDŁ

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,877ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts