W zeszłym tygodniu drużyna siatkarek KŚ AZS Gliwice wróciła do treningów i szykuje się do nowego sezonu. Ze składu z poprzedniego sezonu pozostały jedynie najmłodsza w zespole – Nicole Rybakiewicz i studentka III roku Politechniki Śląskiej – Patrycja Drożdzińska. Klub podpisał umowy z 16 nowymi zawodniczkami.

Nie robiliśmy naboru ani większych testów. Na podstawie wcześniejszych obserwacji wybraliśmy grupę zawodniczek, z którymi podjęliśmy rozmowy. Kierowaliśmy się tym, aby mieć na każdą pozycję jedną, dwie bardzo dobre siatkarki, ograne już na poziomie przynajmniej I ligi. Kadrę natomiast uzupełniają młode i ambitne dziewczyny, które będą chciały pokazać się i wybić w rozgrywkach. Ważne jest, żeby na przyjęciu i środku było ich nieco więcej, bo w przypadku choroby czy kontuzji robi się luka, którą trudno w środku sezonu uzupełnić – informuje Krzysztof Czapla – prezes KŚ AZS Gliwice.

Kadra w sezonie 2016/17 będzie liczyć 18 siatkarek. Do drużyny dołączyły dwie zawodniczki zza granicy – Białorusinka Jekaterina Szapował i Gruzinka Mariam GaprindaszviliZespół będzie trenował głównie w Gliwicach. Do dyspozycji zawodniczek jest hala, siłownia i basen. 

Naszym celem naszym w tym roku będzie zakwalifikowanie się do play-off i zajęcie co najmniej czwartego miejsca – dodaje prezes KŚ AZS Gliwice.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here