Siatkarze Politechniki mistrzami Śląska. W kwietniu  w hali Ośrodka Sportu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska  w siatkówce mężczyzn. Oprócz siatkarzy Politechniki Śląskiej Gliwice wzięły w nich udział drużyny UŚ Katowice, Uniwersytet Ekonomiczne Katowice oraz ATH z Bielska-Białej. Nasi siatkarze wygrali ten turniej i tym samym będą się szczycić  mianem najlepszych Akademików na Śląsku

Siatkarze Politechniki mistrzami Śląska.

W półfinale gliwiczanie  zmierzyli się  z Uniwersytetem Śląskiem. Po słabym początku siatkarze z Pol. Śląskiej w II i III secie złapali wiatr w żagle i po zaciętym boju pokonali UŚ 2:1. W drugim półfinale ATH pokonało UE 2:0. Finał to zacięta gra o każdy punkt i bardzo widowiskowe akcje ze strony studentów ATH oraz Pol. Śląskiej. Przy stanie 1:1 w setach o wszystkim rozstrzygał tiebreak. W tym secie większym opanowaniem wykazali się nasi siatkarze i pokonali faworyzowanych zawodników ATH (występują oni w Młodej Lidze) 15:12 i w całym spotkaniu 2:1. Jest to duży  sukces Siatkarzy Politechniki Śląskiej, gdyż od dwóch lat nie występowali w Finałach Akademickich Mistrzostw Śląska!

Barw AZS bronili: Tomasz Błaszczok, Łukasz Wawrzyńczyk, Rafał Borkowski, Radosław Metrycki, Maciej Piotrowski, Grzegorz Łata, Szymon Wilk, Paweł Łagodziński, Sebastian Turek, Bartosz Lech, Wojciech Szpitol, Adam Lewandowski, Przemysław Gepfert.
Trener: mgr Wojciech Czapla

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku

źródło: AZS Gliwice

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here