czwartek, 28 września, 2023
spot_img

„Sierpień 80” zapowiada strajk generalny na Śląsku

Wtorkowa pikieta jest zapowiedzią przyszłorocznego strajku generalnego.

Związkowcy WZZ „Sierpień 80” jutro będą przekonywać gliwiczan do poparcia ich akcji protestacyjnej zaplanowanej na początek 2013 roku. Obecnie trwa akcja informacyjna we wszystkich śląskich miastach. 

Pikieta odbędzie się o 15.00 przed Urzędem Miejskim i na Pl. Piastów. Związkowcy twierdzą, że głównym powodem strajku jest źle prowadzona polityka społeczno-gospodarcza prowadzona przez rząd. Władza nie potrafi zapewnić odpowiedniej ochrony miejsc pracy oraz przeciwdziałać bezrobociu. Jako kolejne argumenty, zwolennicy strajku podają likwidowanie szkół, akceptację umów śmieciowych przez obecny rząd, prywatyzowanie służby zdrowia oraz likwidację rozwiązań emerytalnych dla pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach. 

Jak dodaje Patryk Kosela, rzecznik prasowy Komisji Krajowej WZZ „Sierpień 80”, kryzys to tylko nieudolne tłumaczenie. – Akceptowanie problemów, z jakimi codziennie boryka się społeczeństwo jest tłumaczone przez „Warszawkę” kryzysem. Ale to nie jest nasz kryzys, tylko polityków i bankierów. My nie będziemy płacić za ich kryzys.

spot_img

Get in Touch

0FaniLubię
3,871ObserwującyObserwuj
0SubskrybującySubskrybuj

Latest Posts