Studenci, chcąc zapewnić sobie dobry start, studiują kilka kierunków, często z różnych dziedzin. Działy rekrutacyjne największych firm w Polsce podkreślają jednak, że to praktyczne umiejętności są przepustką do znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. Niektóre firmy, wychodząc naprzeciw potrzebom studentów,   przygotowują specjalne programy praktyk. Skanska, największa   firma budowlano-deweloperska w Polsce, organizuje w tym roku już   11. edycję Programu Praktyk Letnich, dając tym samym szansę studentom z całej Polski na rozwój i późniejsze zatrudnienie w   branży budowlanej. Tylko w województwie śląskim firma planuje przyjąć w tym roku na praktyki kilkanaście osób.

W tym roku w Skanska aż 165 studentów z całej Polski przez 12 tygodni będzie miało okazję uczyć się zawodu od praktycznej strony. Będzie to dla nich także szansa na pracę i rozwój w dynamicznie rozwijającej się firmie, która posiada   ponad 125 lat doświadczenia globalnego, a tylko w Polsce zatrudnia prawie 8   tysięcy pracowników. Firma nieprzerwanie od wielu lat zdobywa też tytuły „Most   Attractive Employer” w kategorii „Inżynieria” w badaniu opinii studentów przeprowadzanym przez firmę Universum oraz „Firma dla Inżyniera”.  W samym województwie śląskim Skanska chce przyjąć na praktyki kilkunastu   studentów, m.in. o specjalności budowlanej, drogowej i kolejowej.   „Praktyki są dla nas kluczowym źródłem odnajdywania młodych talentów. Studenci, którzy po 12 tygodniach pracy otrzymają pozytywną rekomendację opiekuna praktyki, mają możliwość dalszego rozwoju w szeregach naszej firmy.   Od początku trwania programu w praktykach wzięło udział 784 studentów. Ponad   60% z nich zostało pracownikami Skanska, a niektórzy pełnią już nawet funkcję menedżerów projektów”, tłumaczy Katarzyna Skorupka-Podziewska, Dyrektor ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Skanska S.A.

11 KOMENTARZE

  1. Widzę czytanie ze zrozumieniem nie należy do Pana najmocniejszych stron 🙂 proponuje raz jeszcze zagłębić się w artykuł bądź skierować się bezpośrednio na stronę firmy.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here